جزیره‌ زیبای اسکای در اسکاتلند | فیلم

جزیره اسکای اسکاتلند به دارا بودن مناظر باورنکردنی و حیات وحش آن شهرت فراوان دارد. در این مکان که به سختی هم می توان فردی را در آن یافت، تا چشم کار می کند کوه های زیبا، دژهای قدیمی و روزخانه های آبی رنگ دیده می شود.

جزیره‌ی اسکای در شمال کشور اسکاتلند واقع شده است. برای دیدن مناظر زیبا و پوشیده در مه این جزیره و برای گشت و گذار در مناطق کوهستانی و بکر، سالیانه ده‌ها هزار نفر به این جزیره سفر می‌کنند. این مناطق کوهستانی از ساختارهای بازالتی تشکیل شده‌اند که باعث می‌شوند این جزیره منظره و چشم‌انداز بسیار زیبایی داشته باشد.

زمانی که وایکینگ‌ها برای اولین بار با این مجموعه جزایر در شمال اسکاتلند برخورد کردند به دلیل ابر و مه رقیقی که این جزیره را احاطه کرده، آن را Sky-a نامیدند که به معنای جزیره‌ ابر و مه است.جزیره‌ی اسکای که به طول ۵۰ مایل به صورت بوته زاری در شمالی‌ترین منطقه‌ی اسکاتلند واقع شده، دومین جزیره‌ی بزرگ این کشور است.

رشته‌ کوه‌های کولین از وسط این جزیره سر برافراشته‌اند. از هر زاویه‌ای که به این منطقه نگاه کنید این کوه‌ها همانند رشته کوه‌های پس زمینه‌ای هستند که در یک تابلو نقاشی زیبا به چشم می‌خورند. کوه‌های Black Cuillin از سنگ‌های آذرین سیاه رنگ بازالت تشکیل شده‌اند. بلندترین قله‌ی این رشته کوه‌ها، قله‌یAlasdair  Sgurr با ارتفاع ۹۹۲ متر است.

(۶۶۸)