منطقه توریستی کرالا در هند | فیلم

ایالت کرالا در هند به عنوان یکی از ایالت های کشور هفتاد و دو ملت به تازگی بین بسیاری از گردشگران نامی آشنا شناخته  شده است. ایالت کرالا بطور کلی توان پاسخ گویی به هر نوع سلیقه ای را برای جذب گردشگر از سراسر جهان دارد.

سفر به هند بدون شک انسان را به فکر شلوغی ها و هرج و مرج این کشور می اندازد، اما کرالا منطقه ای کاملاً متفاوت است. حساب کرالا را از شهرهای شلوغ هند جدا کنید. کرالا سرزمین آرامش هند است. این ایالت جنوبی شبه قاره هندوستان از ۵ سال پیش رشد صنعت گردشگری خود را آغاز کرده و امروز به عنوان یکی از خوشنام ترین مناطق گردشگری سرزمین هفتاد و دو ملت به صنعت گردشگری جهان معرفی شده است.

جشنواره های سنتی گوناگون، جشنواره های خرید، مراکز درمانی طب سنتی، مراکز آموزش هنرهای رزمی، آموزشگاههای آشپزی بین المللی، سواحل زیبا و طبیعت بکر این منطقه باعث رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری در این ایالت شده است.

ایالت کرالا سرزمینی در سواحل دریای عربی با طبیعتی فراتر از آوازه هند است. کرالا را به علت وجود نخل های ساحلی فراوان و ساحل های زیبای شنی، بهشت استوایی می نامند. بهشتی که نه فقط ساحل و دریا بلکه کوهستان های سر به فلک کشیده نیز در آن خودنمایی می کند. شاید کرالا از نظر تاریخ به پای تاج محل آگرا و یا قصرهای جیپور نرسد اما بدون شک طبیعت کرالا حرف اول را در کشور پهناور هند می زند. به کرالا تاج محلی از جنس طبیعت خوش آمدید.

کرالا در هند

قسمت کوهستانی و شمالی این ایالت بهترین مکان برای جذب طبیعت گردان و علاقمندان به حیات وحش خواهد بود برگزاری تورهای هفتگی یا روزانه بصورت کمپینگ در دل جنگل و دریاچه ها و آبشارهای محلی بهترین قسمت سفر علاقمندان شمالی این ایالات خواهد بود و آنان که اهل خرید و تفریحات آبی هستند به سمت جنوب این ایالت روانه خواهند شد. به هر حال طبق آمار و نشانه های موجود و البته امکانات گردشگری منطقه امروزه کرالا یکی از ایالات های مهم و سودآور در صنعت گردشگری هندوستان شناخته شده ، رونق ورزش های آبی و تفریحات ساحلی در جنوب این ایالت باعث شده هر ساله تعداد زیادی از اروپاییان و آمریکایی ها به منطقه سفر کنند و از آب و هوای استوایی این منطقه لذت ببرند و سفر خوبی را تجربه کنند.

منطقه کرالا شهری قدیمی است که در مسیر جاده ابریشم قرار داشته است. کرالا از ابتدا یکی از قطب های تجارت ادویه هندوستان بوده و انواع ادویه از بنادر این شهر به دیگر نقاط دنیا صادر می شده است. امروزه نیز ادویه از محصولات اصلی این منطقه است. کرالا منطقه ای است که امکانات توریستی با استانداردهای بالای جهانی را در اختیار گردشگران قرار داده است، امکاناتی که شاید انتظار آن را از کشوری مثل هند نداشته باشید. ایالت کرالا با بالاترین سطح سواد، کمترین میزان فساد، کمترین میزان خودکشی و بیشترین میزان طول عمر در هند، این حقیقت را که ایالتی متفاوت است را ثابت کرده است. اگر به هند سفر کنید و کرالا را نبینید مانند این است که نیمی از هند را نادیده گرفته اید.

مرکز ایالت کرالا، شهر تیرووانان تاپورام (Thiruvanathapuram) یا به اختصار تیرووان است. مهم ترین شهرهای گردشگری ایالت کرالا، شهرهای تیرووان، کوچی، کوزیکوده، کولام و تیسسور است.

از این با توجه به رشد و گسترش صنعت گردشگری در منطقه به تازگی علاوه بر گردشگران یادشده از منطقه خاورمیانه و حاشیه خلیج فارس نیز تعداد زیادی گردشگر وارد کرالا می شوند بنابراین سه فرودگاه بین المللی و مدرن این ایالت دلیل اصلی برقراری پروازهای زیادی از کشورهای حاشیه خلیج فارس به صورت مستقیم به این ایالات شده البته به یاد داشته باشید که انتخاب هر یک از فرودگاه ها بستگی به مقصد اصلی گردشگران خواهد داشت اما معمولا اکثر گردشگران مقصد خود را فرودگاه Thiruvananthapuram  انتخاب می کنند چون در واقع فرودگاه مرکزی این ایالت شناخته شده و به تمامی نقاط دیگر دسترسی آسان خواهدبود و به جز این خطوط هوایی مستقیم می توان از فرودگاههای بمبئی ، دهلی، چنای و یا بنگلور و با استفاده از خطوط هواپیمایی داخلی هندوستان به کرالا رسید.

(۱۶۲)


162
بازدیدها

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>