جنگل خودکشی در ژاپن | فیلم

 

جنگل خودکشی در ژاپن

 در چند سال اخیر پدیده خودکشی در کشور ژاپن گسترش زیادی پیدا کرده است . خود کشی های فردی و جدیدا دسته جمعی در این کشور بسیار زیاد شده و نگرانی مسئولین این کشور را برانگیخته است. در این میان یکی از مکان های مورد علاقه برای افرادی که قصد خودکشی در کشور ژاپن را دارند جنگل Aokigahara ” در پایه های کوه فوجی است.

این کلمه به معنای ” دریای درختان ” است. مقامات ژاپنی سالانه در حدود ۱۰۰ جنازه را در این جنگل پیدا کرده و از این منطقه خارج می کنند. این جنگل دارای غارهای فراوان و همچنین درختان بسیار بزرگی است که به نوعی دسترسی به داخل این جنگل را مشکل کرده است. این جنگل دارای حیات وحش چندانی نیست و به عنوان مکانی ساکت طلقی می شود.

این جنگل به دو دلیل مشهور شده است. دلیل اول داشتن منظره ای زیبا از کوه فوجی و دلیل دوم آن میزان بالای خودکشی در این جنگل است. دولت ژاپن سالهاست که با مشکلی به نام خودکشی در این کشور رو به رو شده است و در چند سال اخیر از ارائه آمار دقیق در مورد خودکشی در این کشور و خصوصا میزان خودکشی در این جنگل اطلاعات دقیقی را منتشر نمی کند.

در سال ۲۰۰۴ مسئولان ۱۰۸ جنازه مربوط به افرادی که در این جنگل خودکشی کرده بودند را از این جنگل خارج کردند. بنا بر آمار این مکان ، دومین محل پرطرفدار برای خودکشی در جهان پس از پل ” دروازه طلایی ” در سانفرانسیسکوی آمریکا است. گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران قبلا این جنگل را در مطلب ” عجیب ترین جنگلهای جهان” که در ستون اخبار مرتبط وجود دارد ، معرفی کرده است. اخیرا تصاویری از این جنگل و جنازه های افراد خودکشی کرده در آن منتشر شده است. به شما توصیه می کنیم که اگر از ناراحتی های عصبی و یا قلبی رنج می برید و یا کمتر از ۱۳ سال دارید این تصاویر را مشاهده نکنید.

 

(۷۸۷)