تصویربرداری هوایی از جاذبه های گردشگری ونیز ایتالیا با پهپاد | فیلم

شهر ونیز یکی از عجیب‌ترین و درعین‌حال زیباترین مناطق دنیا است که به‌خاطر سبک و ساختار شهری سالانه میلیون‌ها گردشگر را جذب می‌کند. ونیز در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار دارد و به شکل جزیره‌ای کوچک بوده، جزیره‌ها به‌وسیله کانال‌هایی از هم جدا می‌شوند و تردد در این شهر به‌وسیله قایق‌ها انجام می‌شود

۱۱ حقیقت جالب درباره ونیز

۱.ونیز از حدود ۱۱۷ جزیره کوچک تشکیل شده و آب‌های بیشتر نقاط شهر، کم‌عمق است.

۲. وسیله نقلیه در شهری که بر روی آب قرار دارد، چیزی جز قایق نیست. قایق‌هایی با نام‌های گوندولا وجود دارد که در ونیز حدود ۷۵۰ قایق اینچنینی وجود دارد.

۳. گوندولاها حدود ۱۱ متر طول و وزنی برابر با ۶۰۰ کیلو دارند.

۴. تا سال ۲۰۱۰ زنان حق استفاده از گوندولا را نداشتند و نمی‌توانستند گوندولا را هدایت کنند. برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ یک زن هدایت گوندولای خود را در دست گرفت.

۵. یکی از مشخصه‌های ونیز، پل‌های زیبای آن است. ونیز ۴۱۷ پل دارد.

۶. تا قرن شانزدهم پل‌های ونیز پله نداشتند و افراد برای گذشتن از پل‌ها از روی سطح شیب‌دار با اسب گذر می‌کردند.

۷. پل سایقز، زندان قدیمی ونیز را به شهر متصل می‌کرد، یکی از افراد مشهوری که مدتی در این زندان بود، جاگومو کازانووا، نویسنده قرن ۱۸ میلادی است.

۸. بر اساس یک رسم قدیمی در ونیز، عروس و داماد سوار گوندولا می‌شوند و از زیر پل‌های داخل شهر عبور می‌کنند.

۹. ونیز یکی از قدیمی‌ترین شهرهای دنیا است، ولی بااین‌حال بافت شهری بسیار زیبا و تمیزی دارد و با گشتی در شهر حس نمی‌کنید در یک شهر قدیمی در حال رفت و آمد هستید.

۱۰. پیدا کردن آدرس در ونیز کار بسیار سختی است، مناطق سکونت در این شهر بر اساس شماره تلفن تفکیک شده است و خبری از اسم خیابان و کوچه نیست!

۱۱. غذا دادن به کبوترها در ونیز ممنوع است.

(۱۱۷)


117
بازدیدها