جاذبه های گردشگری کره جنوبی در فصل زمستان | فیلم

بازار دونگ دمون

بازار دونگ دمون یک منطقه بزرگ تجاری متشکل از بازارهای سنتی و مراکز خرید ست که کل منطقه حول دروازه دونگ دمون را در برگرفته و یک نقطه مشهور در کره به حساب می‌آید.

اینجا بزرگ‌ترین منطقه عمده فروشی و خرده فروشی با ۲۶ مرکز خرید عظیم، ۳۰ هزار مغازه و ۵۰ هزار تولید کننده است.

هر کالایی، از ابریشم و پارچه گرفته تا لباس، کفش، لوازم الکترونیکی، چرم، لوازم ورزشی، لوازم اداری، محصولات مرتبط به حیوانات و اسباب بازی در اینجا پیدا می‌شود. هرچند اینجا بیشتر به خاطر بازارهای شبانه‌اش شهرت دارد، اما در تمام ساعات روز جمعیت بسیار زیادی از گردشگران و خریداران را می‌توان در آن دید؛ مانند بازار «نامدِمون»؛ این بازار هم همه چیز می‌فروشد اما برخلاف آن در تمام ساعات شبانه روز باز است.

اصلی‌ترین علت شهرت و محبوبیت این بازار، توان خریدن هر نوع محصول با بهترین قیمت، در یک مکان و در هر زمان است. خیابان «موکجا کولمو» (Mukja Golmok) خیابانی مشهور در این بازار، برای امتحان کردن جدیدترین غذاهای کره‌ای است. در کنار بازارهای سنتی، مراکز خرید بزرگ، مانند «گود مورنینگ سیتی» (Good Morning City) و «فریا» (Freya) با مجموعه سینماهایشان بُعد دیگری به تجربه خرید در اینجا اضافه می‌کنند؛ در حالی که «دوتا» (Doota) یک سالن کنسرت رو باز بزرگ دارد که میزبان رویدادهای مختلف فشن شو، کنسرت، مسابقات مدلینگ و موسیقی کلاسیک کره‌ای برای گردشگران می‌شود.

 میونگ دونگ

اینجا قبله‌ی خرید سئول و نقطه‌ای مهم و دیدنی برای گردشگران به حساب می‌آید، اما فقط یک مقصد خرید نیست.

میونگ دونگ قطب تجاری، بانکداری و فرهنگی با جمعیت روزانه ۱.۵ الی ۲ میلیون نفر است. برای خریداران، تلفیقی از مغازه‌هایی با هر نوع جنس، از فشن لوکس گرفته تا لوازم آرایشی‌های کره‌ای با کیفیت‌های بالا و قیمت‌های رقابتی است. میونگ دونگ در میان بازدیدکنندگان بین المللی بسیار محبوب بوده و طی تعطیلاتی که به هفته طلایی شهرت دارد، پر از گردشگران چینی و ژاپنی می‌شود. بخش زیادی از شهرت اینجا به خاطر قیمت‌های قابل قبول و ارزان آن به ویژه در قیاس با قطب‌هایی مانند «چئوندام دونگ» است.

 

 کاخ گیونگ بوک گانگ

این کاخ اولین کاخ سلطنتی ساخته شده توسط سلسله چوسان در سومین سال تاسیسش است. این کاخ که در سال ۱۳۹۵ میلادیساخته شد، در قلب پایتخت تازه منتصب شده سئول قرار داشته و نماینده بلند‌مرتبگی این سلسله می‌باشد. این بنا بین ۵ قصر بزرگ این سلسله، بزرگ‌ترین آن‌ها به حساب آمده و کاخ اصلی سلسله چوسان بوده است. از سال ۱۹۹۰ تلاش‌هایی توسط دولت کره برای بازسازی و مرمت بناهایی که طی اشغال ژاپن آسیب دیده و نابود شدند صورت گرفت. موزه ملی قصر کره و موزه ملی مردم‌شناسی کره در اینجا قرار دارند.

(۲۲۴)


224
بازدیدها