صخره زیبا و دیدنی کپز در استان اردبیل | فیلم

تاریخ، طبیعت، تفریح، آب‌درمانی و جاذبه‌های گردشگری دیگر همه در یک استان. اردبیل از مناسب‌ترین شهرها برای سفر نوروزی هم از لحاظ زیبایی و هم هزینه‌ی سفر است. مشکین شهر، سرعین و خلخال سه شهرستان اردبیل هستند که جاذبه‌های بی‌نظیری دارند.

استان اردبیل یکی از مناطق گردشگری و تاریخی ایران است که در شمال غربی ایران و منطقه آذربایجان واقع شده است. اردبیل دارای قدمتی ۳۰۰۰ ساله در حاشیه جاده ابریشم است و مملو از بناهای تاریخی و باستانی و مقبره‌ها و بقعه‌ها است. هوای مطبوع و خنک این استان در فصل‌های بهار و تابستان و آب‌گرم‌های متعدد آن، از دیگر ویژگی‌هایی هستند که موجب جذب گردشگران به این منطقه می‌شود.

استان اردبیل از شمال به جمهوری آذربایجان، از غرب به آذربایجان شرقی، از شرق به استان گیلان و از سمت جنوب به استان زنجان محدود است. این استان دارای ۱۰ شهرستان است که هر کدام جذابیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند. در این میان شهرستان سرعین بیشترین تعداد گردشگران را به خود اختصاص می‌دهد.

از ویژگیهای بارز این منطقه می توان به وجود صخره های عظیم ، سر به فلک کشیده و یکنواخت آن اشاره کرد که انسان در به وجود آوردنآن هیچ نقشی نداشته است. طبیعت اطراف دره کپز دارای پوشش گیاهی خاص و انواع درختان میوه ای از قبیل تمشک و زالزالک می باشد. همچنین این منطقه زیستگاهی برای انواع وحوش از قیل خرس قهوه ای، گرگ، روباه و انواع پرندگان می باشد.

 

کپز | تگ

اطراف دره کپز دارای پوشش گیاهی خاص و انواع درختان میوه ای از قبیل تمشک و زالزالک می باشد. همچنین این منطقه زیستگاهی برای انواع وحوش از قیل خرس قهوه ای، گرگ، روباه و انواع پرندگان می باشد. | تگ

 

 

صخره | تگ

اردبیل غذاهای محلی مقوی و لذیذی دارد که باعث می‌شود در سفر به آنجا بتوانید چند روزی از غذاهای همیشگی و حاضری راحت شوید. پیچاق قیمه، چیغیرتمای مرغ، آش دوغ، آش میوه، سوتی پلو، کوکوماه، باسترپلو، امام بایلدی، پلوقیسی، فطیر سنتی اردبیل، قطاب، گیلدیک آشی (نسترن وحشی)، چندین مدل آش سنتی آذری (اوماج، اون‌بش، تورشولو، تندیر آشی و…)، | تگ

(۵۲۹)