طبیعت زیبا بر فراز تله کابین رامسر | فیلم

شهر رامسر در غربی ترین نقطه استان مازندران در نزدیکترین فاصله کوهستان البرز به دریای خزر واقع شده است. این فاصله در غرب این شهر و محل ساخت تله کابین رامسر کمتر از یک کیلومتر بوده و در شهر رامسر به حد اکثر ۲.۵ کیلومتر میرسد. فاصله بسیار کم کوهستان و دریا زیبایی خاص و وصف ناپذیری به این شهر داده‌ است و باعث اشتهار این شهر به عنوان عروس شهرهای کشور گشته است.

بدون شک رامسر یکی از معروفترین و محبوب ترین نقاط تفریحی ایران است. اما با وجود آن بسیاری از جاذبه های طبیعی و توریستی این منطقه از نظر گردشگران پوشیده و دور از دسترس است.

تله کابین رامسر که در مجتمع رفاهی تفریحی شهر سبز رامسر در ۵ کیلومتری غرب رامسر واقع شده است از جاذبه های توریستی رامسر است این تله کابین در فاصله ۱۰ دقیقه از رامسر به سمت چابکسر از مبدا ساحل تا بر فراز کوه ایلمیلی امتداد یافته است و دارای محیطی جذاب می باشد که با توجه به وجود پیست کارتینگ، مراکز خرید، کافی شاپ و مراکز تفریحی، شهربازی، هتل و… محیطی شاد و کامل را رقم زده است.

تله کابین رامسر به عنوان بزرگترین تله کابین کشور از کنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی با ۴۰ کابین به طول ۲ کیلومتر امتداد دارد و توسط بخش خصوصی ایجاد شده است. تله کابین رامسر با سرعت ۳ متر بر ثانیه، مسیر ۲۰۰۰ متری را در مدت ۱۲ دقیقه طی می نماید و تا ارتفاع ۷۰۰ متری بالا رفته تا سختی صعود از صخره های رفیع البرز را به سفری آسان و دلچسب تبدیل کند.

خط تله کابین از ایستگاه اول که در سایت شمالی با امکان جابه جایی چهار هزار نفر در روز به ایستگاه دوم در قله زیبا و همیشه سبز ایلمیلی، با دید کامل از دریا، جنگل و شهرهای زیبا و ساحلی خزر را فراهم کرده است.

تلکابین رامسر | تگ

تلکابین رامسر | تگ

تلکابین رامسر | تگ

تلکابین رامسر | تگ

(۵۷۲)