آبشار بیشه لرستان ؛بر بلندای سرزمین غیور مردان ایران | فیلم

آبشار بیشه در دل کوههای زاگرس و از دیدنی های شهر درود در استان لرستان است. فاصله آبشار بیشه  تا شهر خرم‌آباد ۶۵ کیلومتر است. این آبشار در کنار راه آهن تهران – خوزستان و در نزدیکی ایستگاه بیشه قرار گرفته‌است و از این رو مسافران راه آهن از این آبشار زیبا لذت ببرند.

ارتفاع آبشار بیشه  ۴۸ تا نقطه برخورد با زمین و ۱۰ متر نیز از آنجا تا وصل شدن به رودخانه سزار ( شاخه اصلی رود دز )  است و با عرض تاج ۲۰ متر  در دل کوه های زاگرس خود نمایی می کند ؛ آبشاری که به عنوان چهل و هشتمین اثر ملی در تاریخ ۲۷ اسفند ۱۳۸۷ توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است.

مجاورت این آبشار با جنگل‌های پهناور بلوط، روستای زیبای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه که که در مسیر راه آهن تهران – خوزستان است ، شادابی کوه های اطراف و سرسبزی پیرامون آن سبب جذابیت و دلنشینی این منطقه برای گردشگران است.

برای رسیدن به بالادست آبشار، باید مسیر روبه روی آن را به سمت پایین رفته تا به پلی قدیمی برسید، پس از عبور از آن، مسیر پاکوبی شما را به ایستگاه بیشه و بالادست آبشار هدایت می کند.

آبشار بیشه از آن دست جاهاییست که می توانید لذت گردش در طبیعت را در آن به خوبی تجربه کنید.

رفتن به زیر آبشار و خیس شدن با آبی که از ارتفاع ۵۰ متری به رودخانه می ریزد بدون شک حس شیرینی خواهد بود مخصوصا آن که اگر تابستان باشد و این کار بشود راهی برای گریز از گرما، این شاید بهترین و پرطرفدار ترین کاری باشد که مسافران بیشه انجامش می دهند.

اگر دنبال هیجان نیستید می توانید در گوشه ای بنشینید و از زیبایی ها لذت ببرید و یا حتی عکاسی کنید.

بساط یک پیک نیک خانوادگی را هم فراموش نکنید اینجا امکانات خوبی برای مسافران مهیا شده است.

امکانات محوطه آبشار بیشه

به منظور رفاه بازدید کنندگان، در میان درختان بلند و جویبارهای صاف و زلال، اقامتگاه‌های چوبی زیبا، اتاقک، محل برپایی چادر، حمام، سرویس بهداشتی و… برای اقامت موقت درنظر گرفته شده است.

این امکانات در تفرجگاه راه آهن بیشه با فضایی بسیار تماشایی قرار دارد، درب ورودی آن در کنار جنب ساختمان ایستگاه راه آهن بیشه واقع شده و از اول خرداد تا آخر شهریور پذیرای مهمانان می باشد.

تجهیزات لازم برای سفر به آبشار بیشه

باتوجه به زمان سفر باید لوازم خود را آماده کنید. کفش مناسب، کلاه آفتابی(درتابستان)، ضد افتاب، یک دست لباس اضافه، چادرمسافرتی، هدلامپ، پتو و ملحفه(درصورت اقامت)، دوربین عکاسی و… از ملزومات این سفر است.

برای تهیه تنقلات و غذا از مغازه های داخل روستا می توانید استفاده کنید.

موقعیت جغرافیایی آبشار بیشه

به طور دقیق آبشار بیشه در استان لرستان  شهرستان دورود بخش پاپِی قرار دارد.

این آبشار در دامنه کوه زاگرس و در منطقه ای جنگلی _کوهستانی و در ۳۵ کیلومتری جنوب شرقی دورود و مجاورت روستای بیشه قرار دارد.

در شرق آبشار تپه‎های کلاه کوه و در شمال، کوه ازگن به آن مشرف هستند، علاوه بر این از شرق آبشار می توان روستای زیبای چشمه پریان را دید.

بهترین فصل سفر 

در فصل بهار طبیعت لرستان بی نظیر و شگفت انگیز است. از فروردین تا اوایل آبان ماه زمان مناسبی برای بازدید از آبشار بیشه می باشد. در اواخر پاییز و زمستان آب آبشار کم می شود، علاه برآن جاده های خرم آباد لغزنده و خطرناک است.

راه دسترسی

برای دسترسی به بیشه چند راه پیش رو داریم.

مسیر اول آن که بعد از کیلومتر ۵۰ دورود به خرم آباد بعد از دیدن تابلوی آبشار بیشه وارد فرعی شده و مسیر را ادامه دهید تا به ۳ راهی برسید. مسیر مستقیم، شما را به آبشار می رساند.

مسیر دوم را باید قبل از ورود به خرم آباد انتخاب کرد. در ۵ کیلومتری خرم آباد در جاده دورود به یک سه راهی می رسید و مسیر سمت چپ، شما را به بیشه می رساند.

مسیر سوم  ازطریق قطار تهران – اهواز است که می توانید در ایستگاه بیشه پیاده شوید. از ایستگاه دورود ۳۰ دقیقه تا بیشه راه هست. این راه دسترسی بهترین و راحت ترین مسیر برای رفتن به آبشار بیشه است. به دلیل همین همجواری آبشار بیشه با ایستگاه راه آهن هر سال مسافران زیادی از سراسر کشور از آن بازدید می کنند.

آبشار بیشه | تگ

آبشار بیشه | تگ

آبشار بیشه | تگ

آبشار بیشه | تگ

آبشار بیشه | تگ

(۱۳۰۳)


1,303
بازدیدها