پهپاد تاکسی در دبی | فیلم

دبی پس از استفاده از جت پک برای کمک به آتش‌نشانان و نرم‌افزار تشخیص جرم برای کمک به نیروی پلیس، حالا قصد دارد از یک فناوری جدید و پیشرفته‌ی دیگر رونمایی کند. چندی پیش مقامات حمل‌ونقل شهری دبی اعلام کرده بودند که در حال آزمایش یک پهپاد تاکسی هستند. این پهباد قرار است از ماه جولای (تیر ۱۳۹۶) به کار گرفته شود.

این پهپاد که Ehang 184 نام دارد، سال گذشته در نمایشگاه CES معرفی شده بود. تا آنجایی که از پهپادها می‌دانیم، این وسیله کمتر شبیه به پهپاد و بیشتر یک هلیکوپتر خودکار است که با استفاده از سیستم ناوبری خود می‌تواند مسافران را بدون نیاز به خلبان به مقصد نهایی برساند. رزرو این تاکسی پرنده از طریق یک اپلیکیشن موبایل امکان‌پذیر است. Ehang 184 می‌تواند برای مدت ۳۰ دقیقه پرواز و مسافران را تا مسافت ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر جابجا کند. حداکثر ظرفیت حمل این پهپاد ۱۰۰ کیلوگرم است.

شاید تصور شود کاربرد این پهپاد تنها مختص به حمل مسافر است، اما این شرکت چینی اخیراً قراردادی با ایالت نوادا در آمریکا برای پرواز آزمایشی امضا کرده و همچنین با یک شرکت بیوتکنولوژی برای استفاده از این پرنده‌ی بدون خلبان برای تحویل اندام‌های مصنوعی، به توافق رسیده است.

مقامات حمل‌ونقل و راه شهر دبی اعلام کرده‌اند که قصد دارند از این پهپاد در اجلاس سران کشورهای جهان استفاده کنند. فاش شده است که این پهپاد از مدتی قبل یک پرواز آزمایشی انجام داده و آماده‌ی خدمت‌رسانی کامل از ماه جولای امسال است.

منبع: زومیت

(۲۱۰)


210
بازدیدها