رونمایی از کانسپت جدید و رویایی بنز | فیلم

رونمایی از کانسپت جدید و رویایی بنز

اتومبیل های کانسپت در واقع می‌خواهند چشم‌اندازی از آینده و پیشرفت‌های روبرو را به نمایش بگذارند اما همیشه تمام ایده‌های کانسپت و مفهومی به عرصه واقعیت پای نمی‌گذارند.

باعث تأسف است که بهترین اتومبیل های کانسپت، هنوز در سرزمین رؤیا به سر می‌برند. در نمایشگاه «CES 2015»، مرسدس بنز یک اتومبیل مفهومی لوکس و رؤیایی را به نمایش گذاشته است.

مرسدس بنز F 015 Luxury in Motion کانسپت یا لوکس متحرک، از یک طراحی عجیب، فانتزی و آینده‌نگرانه برخوردار است.

در همان نگاه نخست احتمالاً به یاد فیلم‌های تخیلی خواهید افتاد. جلوپنجره بزرگ همانند دهان ماهی با شبکه‌های سه‌بعدی الماسی شکل که همگی به مرکز و نشان ستاره بنز اشاره دارند، با چراغ‌های خاص LED ادغام شده است.

چراغ‌های عقب از دو بخش تشکیل شده‌اند. یک قسمت باریک نواری شکل و یک قسمت با لامپ‌های LED متعدد در سپر که قادر است حتی عناوینی نظیر STOP را به نمایش بگذارد.

پوزه بسیار کوتاه اتومبیل، شکلی منحصر به فرد به آن بخشیده است. اما همین ترفند باعث شده تا نهایت استفاده از فضای داخلی مقدور گردد.

دو موتور الکتریکی روی محور عقب این اتومبیل قرار گرفته‌اند که در بالاترین حد می‌توانند ۲۷۲ اسب بخار نیرو تولید کنند اما در حالت عادی تنها یک خروجی پایدار ۱۶۳ اسبی ارائه می‌شود.

مرسدس بنز F 015 در بدنه و شاسی از ساختاری آلومینیومی بهره می‌گیرد. همچنین فولاد با مقاومت کششی بالا و فیبر کربن نیز در قسمت‌های مختلف آن بکار رفته‌اند.

ویژگی یکپارچه ساختاری این اتومبیل ترکیبی خاص ایجاد کرده‌اند که در قسمت اتصال شیشه به بدنه احتمالاً ملهم از خودروی کلاسیک کانسپت لانچیا Sibilo برتونه می‌باشند.

فرم درب‌های خودرو با زاویه باز شدن ۹۰ درجه‌ای و در نبود ستون B یک دسترسی بسیار آسان به فضای داخلی و سهولت هرچه بیشتر در سوار و پیاده شدن را سبب می‌شود.

درون کابین فضایی بسیار وسیع و دل‌باز فراهم آمده که چهار صندلی انفرادی سطلی شکل با طراحی بسیار شکوهمند در آن به چشم می‌خورند.

برای ایجاد یک محیط لوکس و درعین‌حال مدرن، از ترکیبی از چرم، چوب، فلز و شیشه برای پوشش فضای داخلی استفاده شده است.

(۵۱)


51
بازدیدها