آینده پخش زنده با قابلیت فیلمبرداری ٣۶٠ درجه + فیلم

آینده پخش زنده با قابلیت فیلمبرداری ٣۶٠ درجه

 

با رونمایی از نخستین دوربین واقعیت مجازی پخش زنده جهان، فیلمبرداری ۳۶۰ درجه برای تلفن‌های همراه ساده‌تر از قبل خواهد شد. این دوربین که برای بازار در حال رشد تلفن هوشمند طراحی شده، توسط شرکت های مختلف مانند شرکت ۳۶۰fly، شرکت تایوانی نرم‌افزار رایانه‌ای کوانتا و شرکت کانادایی خدمات تولید فیلم ایمِرویژن و Nico360 و لنوو ساخته شده است.

دوربین شرکت ۳۶۰fly  قادر است تا ویدیو‌ها را با ۳۰ فریم بر ثانیه ثبت کرده و اطلاعات جانبی را که از سنسور جی پی اس دریافت کرده به آن اضافه کند. همچنین باید به پشتیبانی از ارتباط بی‌سیم، بلوتوث و دو ساعت عمرباتری اشاره کرد. همچون نسل پیشین، این دستبند هوشمند قادر است تا با استفاده از اپلیکیشن توسعه یافته برای آن با گوشی هوشمند ارتباط برقرار کرده و از طریق آن کنترل شود. در کنار قابلیت‌های ضبط ویدیو توسط این دوربین، ۳۶۰fly در نظر دارد تا ویژگی‌های بیشتری را نیز به این محصول که در پایان سال ۲۰۱۶ روانه‌ی بازار خواهد شد، اضافه کند. از جمله‌ی این ویژگی‌های جدید باید به AutoPilot Action Tracking اشاره کرد که با انتخاب سوژه وی را در میان تصویر قرار داده و ویدیو با محوریت وی ضبط می‌شود. همچنین ویژگی دیگری که به این دوربین اضافه خواهد شد، امکان استریم زنده‌ی ویدیو‌های ۳۶۰ درجه است. یکی از بهترین قابلیت‌های این دوربین، Collision Avoidance Alert است. با استفاده از این قابلیت در صورتی که شی خارج از دید کاربر در حال نزدیک شدن به وی باشد، دوربین به کاربر اخطار می‌دهد. ۳۶۰fly اعلام کرده که تمام قابلیت‌های اشاره شده در ماه‌های آینده تست شده و در قالب محصول نهایی روانه‌ی بازار خواهد شد.

همچنین، دوربینی که ساخته مشترک شرکت تایوانی نرم‌افزار رایانه‌ای کوانتا و شرکت کانادایی خدمات تولید فیلم ایمِرویژن است؛ در نمایشگاه کامپیوتکس ۲۰۱۶ در تایپه رونمایی شده است. دوربین مذکور در کف دست جا می‌شود و می‌تواند بطور آهنربایی به هر تلفن هوشمندی وصل شود. این دوربین از یک لنز ۳۶۰×۱۸۷ درجه برخوردار بوده از حسگر تصویربرداری Exmor-HDR سونی برای تولید تصاویر پانورانای ۱۶ مگاپیکسلی استفاده می‌کند. این دستگاه همچنین دارای یک میکروفون و پورت یو‌اس‌بی است که امکان پخش زنده ویدیوی پانورامایی را از طریق بی‌سیم یا ذخیره مستقیم بر روی حافظه داخلی آن فراهم می‌کند. دوربین مذکور همچنین در حالت مستقل قادر به اجرا بوده و می‌تواند به اجسامی مانند پوشاک، خودروها یا پهپادها متصل شود. این دوربین ۳۶۰ درجه واقعیت مجازی سبک همچنین می‌تواند به عنوان دوربین نظارت شخصی یا خانگی برای کمک به والدین از امنیت کودکان و سالمندان استفاده شود.

دوربین شرکت لنوو هم از پردازنده Movidius Myriad 2 استفاده می کند و می تواند تصاویر را به هم متصل نموده تا نمایی ۳۶۰ درجه به دست آید و سپس به شکل زنده، محتوا را به صورت بی سیم منتقل کند.

شرکت های دیگر نظیر سامسونگ و ال جی هم امسال دوربین های ۳۶۰ درجه می سازند اما ویژگی پخش زنده ویدیوی ثبت شده به شکل ۳۶۰ درجه، در آنها وجود ندارد. دوربین های دیگر لازم است تا ویدیو را ذخیره کرده، آن را پردازش نموده و به شکل ۳۶۰ درجه درآورند و بعداً خروجی کار را به کاربر تحویل دهند.

(۳۳)


33
بازدیدها