هدست واقعیت مجازی اسنپدراگون ۸۴۵ توسط کوالکام معرفی شد | فیلم

همانند سال گذشته، نام هدست جدید کوالکام از تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ که ماه گذشته شاهد رونمایی آن بودیم، گرفته شده است. این چیپ توانایی بالایی در پردازش محتوا داشته و از آن می‌توان در واقعیت افزوده و واقعیت مجازی استفاده کرد. هدست واقعیت مجازی اسنپدراگون ۸۴۵ می‌تواند دو صفحه با وضوح ۲۴۰۰×۲۴۰۰ و نرخ ۱۲۰ فریم بر ثانیه را نمایش دهد که این میزان، به طور قابل توجهی بالاتر سایر هدست‌های موجود در بازار است. به عنوان مثال، هدست اچ تی سی وایو پرو فقط وضوح ۱۶۰۰×۱۴۰۰ را برای هر چشم ارائه می‌دهد.

کوالکام از تکنیک‌های “foveated rendering” نیز در این محصول جدید بهره برده است که به واسطه آن، دستگاه با استفاده از یک ردیاب چشم، محلی که چشم‌ها روی آن فوکوس کرده‌اند را تشخیص داده و وضوح نمای جانبی یا پیرامونی را کاهش می‌دهد. این تکنیک به هدست اجازه می‌دهد تا علاوه بر نمایش قسمت‌های فوکوس‌شده با وضوح بالاتر، عملکرد بهبود یافته و در مصرف انرژی نیز صرفه‌جویی شود.

هدست کوالکام مجموعا چهار دوربین دارد که دو دوربین آن به منظور ردیابی حرکات چشم به سمت داخل قرار گرفته و دو دوربین دیگر نیز به طرف بیرون است. عملکرد ردیاب‌های چشم در سایر هدست های واقعیت مجازی هم‌چنان نامطلوب است؛ به گونه‌ای که برخی مواقع به جای آن‌که ردیاب قادر به تشخیص حرکات چشم باشد، باعث تاری لبه‌های صفحه به منظور ذخیره انرژی می‌شود.

(۸۹)


89
بازدیدها