لپ تاپ لنوو ایکس وان کربن ۲۰۱۸ معرفی شد | فیلم

سخت است که باور کنیم از عرضه نسل نخست لپ تاپ X1 کربن لنوو شش سال است که می‌گذرد! حال در سال ۲۰۱۸ کمپانی لنوو رسما از ششمین نسل این لپ تاپ همراه با پیشرفت‌ها و بهبودهایی پرده برداری کرد.

در نخستین نگاه، مهم‌ترین تغییر لنوو X1 کربن ۲۰۱۸ حضور یک نمایشگر فوق شفاف (با شفافیت ۵۰۰ نیت) ۱۴ اینچی (غیرلمسی IPS LCD) است. وضوح این نمایشگر برابر با ۲۵۶۰×۱۴۴۰ پیکسل است و موفق به دریافت گواهینامه Dolby Vision HDR شده است. در حال حاضر تعداد کمی استاندارد HDR وجود دارد،‌ اما دالبی ویژن دارای خاصیت متادیتای پویا است که می‌تواند با هر صحنه‌ای از یک فیلم خاص سازگار باشد. لنوو به بخش صوتی این لپ تاپ نیز Dolby Premium Audio را اضافه کرده است.

با نگاهی بسیار نزدیک به وبکم در لپ تاپ لنوو X1 کربن ۲۰۱۸ درمیابیم که آن حاوی یک مسدود کننده لنز فیزیکی (به نام ThinkShutter) است تا مطمئن باشید هیچ جاسوسی ویدیویی از طریق آن اتفاق نخواهد افتاد. اما هنگامی که این پوشش برداشته می‌شود، شما می‌توانید از سیستم تشخیص چهره آن همراه با Windows Hello برای ورود به ویندوز استفاده کنید. اسکنر اثر انگشت جدید به کار رفته در آن نیز حالا سرعت و امنیت بیشتری را به همراه دارد، اگر چه ما هنوز نمی‌دانیم از نظر عددی چقدر آن سریع است.

لنوو این لپ تاپ فوق جذاب را با قیمت ۱۷۰۹ دلار از ماه جاری میلادی عرضه خواهد کرد؛ اگر چه مشخص نیست که کدام بازارها، از ششمین نسل کربن لنوو میزبانی خواهند کرد.

(۸۲)