مدل ۲۰۱۸ لپ تاپ هیبریدی “ایکس پی اس ۱۵ ” دل در لاس وگاس معرفی شد | فیلم

سال گذشته کمپانی Dell از یک نسخه ۱۵ اینچی لپ تاپ دو در یک XPS‌ خود پس از عرضه نسخه ۱۳ اینچی آن پرده برداری کرد، اما این فقط نسخه‌ی بزرگ‌تر از مدل اصلی نیست بلکه حالا قدرتمندتر شده و از امکانات جذاب‌تری بهره می‌برد. حال مدل ۲۰۱۸ لپ تاپ هیبریدی XPS 15 دل در نمایشگاه CES 2018 معرفی شد که در ادامه بیشتر با آن آشنا خواهیم شد.

در میان جالب‌ترین قابلیت‌های این لپ تاپ، صفحه کلید آن چشمگیرتر از بقیه است. هرچند صفحه کلید این محصول شاید در نگاه نخست شبیه به صفحه کلید معمولی دل باشد، اما با استفاده از مکانیزم جدیدی ساخته شده است که بر روی فناوری مغناطیسی تکیه دارد. کلیدهای اطراف همچنان فیزیکی هستند، اما اکنون برای تامین بازخورد در زیر آن‌ها از آهن ربا استفاده شده است. با کنترل شدت فشار، دل می‌تواند احساس عمیق‌تری را برای کلیک بر روی دکمه‌ها ارائه کند که جنبش ۰٫۷ میلی‌متری را می‌توانند مهیا کنند.

کیبورد جدید “maglev” شرکت Dell در آخرین استفاده‌ای که از آن داشتیم بسیار عالی عمل کرد. البته نمی‌توان گفت که آن بهترین صفحه کلید موجود است، اما شما هیچ مشکلی با کار با آن و زمان جنبشی که ارائه م‌کند نخواهید داشت.

دیگر مشخصه‌ی جذاب مدل ۲۰۱۸ لپ تاپ هیبریدی XPS 15 دل عملکرد آن است. در حالی که مدل ۱۳ اینچی آن از پردازنده های کم قدرت اینتل (به نام Core M) مجهز است، این نسخه لپ تاپ جدید دل را به سمت و سوی دیگری می‌برد. در اینجا یک چیپ ۶۵ وات تعبیه شده که گرافیک را از AMD تامین می‌کند. این چیپ جدید، نخستین همکاری مشترک بین اینتل و AMD در سه دهه اخیر است و با یکی از پرقدرت‌ترین پردازنده‌های اینتل همراه با راه حل گرافیکی تحت نام تجاری معتبر Radeon ترکیب شده است. در نتیجه، عملکرد بسیار بالاتری نسبت به مدل ۱۳ اینچی فراهم شده و قدرت گرافیک بیشتری از آن چه که شما از یک لپ تاپ مجهز به پردازنده اینتل انتظار دارید، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

(۱۰۳)