پهپاد هولوگرامی اپسون؛ شبیه سازی پرواز با واقعیت افزوده | فیلم

کمپانی اپسون با معرفی محصول جدیدش که نوعی پهپاد هولوگرامی است، قصد دارد تا تکنولوژی شبیه سازی پرواز با این وسایل پرنده را یک قدم به واقعیت نزدیک‌تر کند. این محصول با لینک شدن عینک واقعیت افزوده موریو (Moverio) و پهپاد مویک پرو (Mavic Pro) که هردو ساخت این کمپانی هستند، قابل‌استفاده است و پس از ظاهر شدن هولوگرام شبیه سازی در فضای دلخواه خریدار، با استفاده از ریموت کنترل مَویک پهپاد مجازی هدایت می‌شود.

زاویه دید این گجت محدود بوده و کاربر باید پهپاد هولوگرامی را در زاویه ۲۳ درجه طراحی‌شده برای عینک نگه دارد. با این حال پهپاد مجازی عکس‌العمل مناسبی به محیط پرواز دارد و با استفاده از چند بازی محدودی که همراه با محصول هستند، می‌توان قابلیت‌های در نظر گرفته شده را به خوبی امتحان کرد؛ این بازی‌ها شامل برداشتن اجسام مجازی از روی زمین و عبور از حلقه‌هایی با ابعاد مختلف در فضا می‌شوند. همچنین، با دور شدن کاربر از هولوگرام، دقت تکنولوژی واقعیت افزوده برای تطابق پهپاد با محیط اطراف کم می‌شود.

پهپاد-اپسون | تگ

البته از سال ۲۰۱۲ صحبت‌هایی از ساخت پهپاد هولوگرامی و استفاده از فناوری AR برای شبیه سازی پرواز مطرح‌شده بود، اما تا قبل از این،‌ محصولی مناسب و مهندسی‌شده وارد بازار نشده بود. انتظار می‌رود که از این پس یادگیری هدایت پهپادها برای خریداران به مراتب راحت‌تر شود و افراد زیادی با استفاده از عینک‌های ساخت اپسون، خود را با پهپاد مجازیشان سرگرم کنند.

(۸۰)