تاکسی‌ تمام الکتریکی لندن، رونمایی شد | فیلم

چندی پیش و در ماه جولای بود که نسخه‌ی هیبریدی از تاکسی‌های مشهور شهر لندن رونمایی شد. اما حالا شرکت London EV از مدل کاملا الکتریکی این خودرو رونمایی کرده است که به زودی در پایتخت انگلستان مورد استفاده قرار خواهد گرفت. سازنده‌ی این خودرو اشاره کرده که TX5 پیشرفته‌ترین تاکسی برقی جهان است و انتظار می‌رود تا اواخر همین ماه اولین نمونه‌های این خودرو وارد ناوگان تاکسی‌رانی لندن شوند.

لندن در راستای برقی کردن ناوگان حمل و نقل خود ماه گذشته اعلام کرد که تا پایان سال ۲۰۱۸ باید تمامی خودروهای تاکسی این شهر دارای آلایندگی صفر باشند. همچنین تمامی این خودروها باید توانایی کارکردن در شرایط مختلف آب و هوایی را داشته باشند و بتوانند هزاران کیلومتر را در شهر لندن خدمات رسانی کنند.

خودروی TX eCity هیبریدی می‌تواند در حالت تمام الکتریکی خود تا ۱۳۰ کیلومتر مسافت را بپیماید اما اگر از پیشرانه‌ی بنزینی کوچک خود برای شارژ کردن باتری استفاده کند برد این خودرو به ۶۴۳ کیلومتر افزایش پیدا می‌کند. این خودرو توانایی حمل شش سرنشین را دارد. ضمن اینکه درب‌های عقبی آن نیز پهن‌تر طراحی شده‌اند تا به این ترتیب قابلیت ورود ویلچر به داخل خودرو نیز محیا شده باشد.

باید گفت که این تاکسی در خصوص ورود ویلچر به خودرو بهترین در نوع خود در جهان است. در داخل کابین این خودرو نیز برای سرنشینان امکاناتی از قبیل سیستم تهویه، سوکت شارژر برای دستگاه‌هایی از قبیل تلفن هوشمند، اتصال Wifi، و قابلیت پرداخت الکترونیکی تعبیه شده است. این تاکسی‌ها همچنین به نوعی سیستم فیلترینگ هوا مجهز هستند که می‌تواند هوای بیرون را با سیستم تهویه، تصفیه کند و تاحدی گازهای مضر را کاهش دهد.

به این ترتیب هوای داخل کابین این تاکسی‌ها پاک‌تر از هوای بیرون است و در نهایت می‌تواند به سلامتی رانندگان و سرنشینان کمک بسزایی کند. همچنین برای این خودروها سقف پانوراما طراحی شده است که این آپشن برای توریست‌هایی که می‌خواهند لندن را ببینند جذابیت داشته باشد.

(۲۷)


27
بازدیدها