ویدیویی شگفت‌انگیز از طرح مفهومی سه بعدی کورتانا | فیلم

وقتی مایکروسافت در سال ۲۰۱۴ دستیار دیجیتال خود را معرفی کرد، به نظر می‌رسید برای طراحی آن از مجموعه علمی – تخیلی Halo الهام گرفته شده و اسم کورتانا نیز بر اساس دستیار هوشمند و همراه همیشگی کاراکتر محبوب این مجموعه یعنی Master Chief بر روی آن نهاده شده است. یکی از طرفداران خلاق این دستیار دیجیتال، پا را از کاربرد کنونی آن فراتر گذاشته و طرح مفهومی سه بعدی کورتانا را برای خانه خود طراحی کرده است.
جرم آرچر (Jarem Archer) که در کانال بسیار محبوب Untitled Network در یوتیوب فعالیت می‌کند، نحوه کار طرح مفهومی سه بعدی کورتانا را با سوال از وی درباره نیاز به برداشتن چتر در آن روز به نمایش گذاشت. طرح مفهومی سه بعدی کورتانا در دستگاهی هرمی شکل به نمایش در آمده و به نظر می‌رسد از چند سری از نمایشگرهای دیجیتال تشکیل شده است.

کورتانا در ادامه سوال جرم آرچر، به وی اعلام می‌کند به برداشتن چتر احتیاجی نیست، چرا که پیش‌بینی هواشناسی هوا را آفتابی نشان می‌دهد. وقتی کورتانا پاسخ درخواست کاربر را داد، از محل دور شده و ناگهان ناپدید می‌شود. جرم آرچر در وبلاگ شخصی خود نحوه ساخت طرح مفهومی سه بعدی کورتانا را توضیح داده است. او به این موضوع اشاره کرد که علاقه وی، مشاهده ظاهر یک دستیار دیجیتال به صورت یک هولوگرام واقعی بوده است.

کاربردهای طرح مفهومی سه بعدی کورتانا
توسعه‌دهنده طرح به این موضوع مهم اشاره کرد که مدل سه بعدی کورتانا تنها برای پاسخ دادن به سوالات طراحی نشده است و می‌توان با استفاده از آن اعمال خودکار و همچنین پخش موسیقی در سراسر منزل را نیز کنترل کرد. وی وعده داد نحوه کنترل منزل با استفاده از طرح مفهمی سه بعدی کورتانا را در آینده و با انتشار یک ویدیوی دیگر به نمایش خواهد گذاشت.

(۱۲۴)