لپ تاپ لنوو یوگا ۷۲۰ رونمایی شد | فیلم

لنوو پیش از این نسخه‌ی ۱۵.۶ و ۱۳.۳ اینچی یوگا ۷۲۰ را به بازار عرضه کرده بود، حال آنکه در جریان ایفا ۲۰۱۷ این کمپانی چینی از نسخه‌ی ۱۲.۵ اینچی یوگا ۷۲۰ نیز رونمایی کرد. در واقع نسخه‌ی ۱۲.۵ اینچی یوگا ۷۲۰ را باید نسخه‌ی کوچک یوگا ۹۲۰ بدانیم که در آن خبری از پردازنده‌های نسل هشتمی اینتل نبوده و لنوو از پردازنده‌ی نسل هفتمی کمپانی اینتل استفاده کرده است.

همچنین در این لپ‌تاپ از صفحه‌ی نمایش اولترا اچ‌دی نیز خبری نیست و سرعت حافظه‌ی داخلی از نوع SSD نیز بسیار کندتر است. علت اصلی کند بودن حافظه‌ی SSD مورداستفاده در یوگا ۷۲۰ این است که ارتباط ساتا در آن از همان فناوری بهره می‌برد که در هارد درایوهای معمولی شاهد آن هستیم. سرعت حداکثری در این حافظه‌ی SSD به بیش از ۵۵۰ مگابایت در ثانیه می‌رسد. در مقایسه، حافظه‌های SSD که از طریق ارتباط pci express ارتباط برقرار می‌کنند از سرعت تبادل اطلاعات ۱٫۱۰۰ مگابایت در ثانیه بهره می‌برند.

در یوگا ۷۲۰ لنوو دو درگاه تاندربولت از مجموع سه درگاه تاندربولت تعبیه شده روی یوگا ۹۲۰ را حذف کرده و یک درگاه USB 3.1 Gen1 Type-C را جایگزین کرده است. در یوگا ۷۲۰ نیز می‌توان با استفاده از یک آداپتور مناسب امکان استفاده از سایر درگاه‌ها را فراهم کرد. در یوگا ۷۲۰ خبری از دوربین سه بعدی لنوو نیست، حال آنکه با استفاده از سنسور اثر انگشت می‌توان از قابلیت‌های ویندوز هلو استفاده کرد.

(۲۹)


29
بازدیدها