فیلم خلاصه مسابقات جایزه بزرگ فرمول ۱ پیست مونزای ایتالیا

مسابقات جایزه بزرگ فرمول ۱ پیست مونزای ایتالیا

دور چهاردهم از مسابقات جایزه بزرگ این فصل در ایتالیا و پیست معروف مونزا برگزار شد. انتظار می‌رفت در خانه فراری و میان تماشاگران پرشور این تیم شاهد درخشش این تیم باشیم و تقریباً نیز این موضوع به حقیقت پیوست زیرا سباستین فتل توانست روی سکو رفته و جایگاه سومی را به دست آورد و کیمی رایکونن نیز چهارم شد. اما جایگاه‌های اول و دوم، همان‌گونه که انتظار می‌رفت بین رانندگان مرسدس تقسیم شد.

لوئیس همیلتون که توانسته بود، پول پوزیشن را به دست آورد از خط اول و نیکو رزبرگ نیز از خط دوم مسابقه را شروع کردند. مسابقات این فصل نیز نشان داده که استارت نقشی مهم در قهرمانی داشته و هرکدام از این دو راننده استارت بهتری داشته‌اند، در بیشتر مواقع تا انتهای مسابقه نیز دست‌نیافتنی باقی ماندند. در مونزا نیز این اتفاق تکرار شد. استارت بسیار بد و هرزگردی همیلتون باعث از دست رفتن رتبه نخست او و حتی قهرمانی او شد. این استارت او را تا جایگاه پنجمی به عقب برد و رانندگان فراری به‌سرعت از وی پیشی گرفتند. اما بهترین بهره را از این فرصت، هم‌تیمی او نیکو رزبرگ برد و تا پایان مسابقه یکه‌تازی کرد.

این نخستین پیروزی رزبرگ در ایتالیا محسوب می‌شود. مایکل شوماخر هشت بار و فرناندو آلونسو ۶ بار در این پیست که سریع‌ترین پیست فصل محسوب می‌شود نیز به روی سکو رفته‌اند. لوئیس همیلتون نیز چهار پول پوزیشن در ایتالیا را در کارنامه دارد. جالب اینکه در این مسابقه فرناندو آلونسو با زمان ۱:۲۵٫۳۴۰ سریع‌ترین دور مسابقه را به نام خود ثبت کرد اما در پایان رتبه‌ای بهتر از چهاردهمی به دست نیاورد. سریع‌ترین پیت استاپ این مسابقه نیز با زمان تنها ۱٫۹۸ ثانیه به دنیل ریکاردو از ردبول تعلق گرفت.

فراری در این مسابقه امتیازات با ارزشی کسب کرد تا فاصله آنها با تیم ردبول در رتبه دوم کمتر شود. در حالی که تیم مرسدس با فاصله بسیار زیاد در صدر مسابقات این فصل قرار دارد، ردبول با ۲۰۸ امتیاز کمتر دوم است و فراری نیز با ۱۱ امتیاز در تعقیب تیم ردبول می‌باشد. اما در بین رانندگان، رزبرگ با وجود این نتیجه اخیر، هنوز با فاصله ۲ امتیازی، پشت سر همیلتون قرار دارد. به گفته رزبرگ، هر مسابقه تا پایان فصل برای او یک فینال محسوب می‌شود.

(۵۰)


50
بازدیدها