۲۰ تا بهترین حرکتهای پارکور + فیلم

۲۰ تا بهترین حرکتهای پارکور

پارکور رشته مهیج و مورد علاقه بسیاری از نوجوانان در سرتا سر دنیاست، پارکور در واقع هنر رسیدن از نقطه ای به نقطه دیگر در کمترین زمان ممکن است. این ورزش ترکیبی از حرکات ژیمناستیک است که باهدف کمک در مواقع اضطراری به وجود آمده است، کشورهای اروپایی نظیر فرانسه و روسیه جزو کشورهای صاحب سبک در این رشته ورزشی هستند. قدمت ورزش پارکور به جنگ جهانی دوم بر می گردد، اما پارکور به معنای خاص آن، توسط ریموند بل  که یک سرباز فرانسوی در جنگ ویتنام بود پایه‌گذاری شد. او و همراهانش به‌دنبال به وجود آوردن یک روش کارا و مناسب برای تعقیب و فرار ونجات دادن مجروحان جنگ بودند. این فعالیت‌ها، سرانجام توسط فرزندش دیوید بل به‌صورت مدوّن درآمد. بل زمان زیادی از عمر خود را برای ثبت این رشته و طراحی درست قوانین آن گذراند.
به ورزشکاران رشته پارکور تراسور گفته می شود، این ورزش نیاز به لباس خاصی ندارد و با یک دست لباس ورزشی ساده و یک دست کفش مناسب نیز می توان آن را انجام داد از نکات مهم در این ورزش داشتن آمادگی بدنی بالا در کنار تناسب قد و وزن است که آسیب های و مصدومیت های احتمالی این رشته ورزشی  را کاهش می دهد.

(۹۲۹۳)


9,293
بازدیدها

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>