نور ناشی از پرتاب راکت فالکون ۹ مردم آمریکا را به وحشت انداخت | فیلم

اسپیس ایکس در شب جمعه اول دی ماه، راکت دارای قابلیت بازگشت به زمین خود را برای انجام ماموریت به فضا پرتاب کرد. این ارسال باعث به وجود آمدن صحنه‌ای خیره‌کننده در آسمان شد؛ مردم به آسمان زل زده و درباره علت به وجود آمدن این صحنه با یکدیگر صحبت می‌کردند. طبق روال همیشه، یکی از نخستین فرضیه‌ها ارتباط داشتن این نور خیره‌کننده به سفینه‌های مربوط به موجودات فضایی بود.

برخی دیگر آن را یک دنباله‌دار خطاب کردند. تعدادی از مردم با ضبط ویدیو از این صحنه، از آن به عنوان لحظه‌ای ترسناک یاد کرده و ویدیو را در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی قرار دادند. اما در نهایت مشخص شد تمامی فرضیه‌ها باطل بوده و این صحنه به خاطر پرتاب راکت فالکون ۹ پدیدار شده است.

اداره آتش نشانی ریورساید بعد از دریافت تماس‌های مکرر از مردم پیرامون آتش گرفتن چیزی در آسمان، چندین ماشین آتش‌نشانی به محل‌های گزارش شده ارسال کرد. بیشتر تماس‌ها از ریورساید در ۹۰ کیلومتری شرق لس‌آنجلس گرفته می‌شد.

پرتاب راکت فالکون ۹ این مرتبه از پایگاه نیروی هوایی وندنبرگ انجام شد و طی آن، ۱۰ ماهواره بر روی مدار زمین قرار گرفت. این ماهواره‌های ارتباطی برای شرکت مخابراتی Iridium به دست اسپیس ایکس بر روی مدار قرار گرفتند. اسپیس ایکس چند ماه پیش نیز ماموریت مشابهی را برای همین شرکت انجام داده بود.

(۸۰)