نمایش گرد بودن زمین در تازه‌ترین ویدیو راهپیمایی فضایی ناسا | فیلم

آمار منتشرشده از سوی آژانس فضایی آمریکا نشان می‌دهد که دانشمندان این سازمان تاکنون بیش از ۲۰۰ راهپیمایی فضایی را خارج از ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) انجام داده‌اند. اخیرا هم یکی از این دانشمندان به نام رندی برزنیک (Randy Bresnik) به کمک دوربین گوپروی خود، ویدیو راهپیمایی فضایی که چیزی در حدود یک ماه پیش انجام داده بود را منتشر کرده است.
در کلیپ کوتاه مانور فضایی انجام‌شده که در حساب توییتر برزنیک قرار گرفته، پس از متصل کردن خود به بخشی از ایستگاه فضایی، این فضانورد لحظه‌ای از کار دست کشیده و شگفتی منظره پیش رویش را تحسین می‌کند. او در این رابطه می‌گوید که ویدیو راهپیمایی فضایی اخیر بخش کوچکی از سطح سیاره زیبای ما که با اقیانوس و ابر پوشیده شده است را نشان داده و این کره نسبتا کوچک را به صورت معلق، در فضایی بی‌انتها، به تصویر می‌کشد.

ویدیو راهپیمایی فضایی جدید ناسا در طول سومین مانور از سری راهپیمایی‌های انجام‌شده برای نگه‌داری از بازوی رباتیک اصلی ایستگاه فضایی که با نام “Canadarm2” هم شناخته می‌شود،‌ انجام شد. قرار داشتن این ربات در شرایط ایده‌آل از آنجایی مهم است که دانشمندان ISS از آن برای دریافت و بازرسی محموله‌های جدیدی که به سمت این آزمایشگاه معلق ارسال می‌شود،‌ استفاده می‌کنند.
همچنین، فضانورد دیگری به نام جو آکابا (Joe Acaba) که در این مانور برزنیک را همراهی می‌کرد، برای نسب یک دوربین جدید بر روی Canadarm2 و تعویض یک فیوز، چیزی در حدود ۷ ساعت زمان صرف کرد.

(۹۶۹)