فیلم دسته عزاداران امام حسین (ع)؛ میشیگان آمریکا محرم ٢٠١۶

فیلم دسته عزاداران امام حسین (ع)؛ میشیگان آمریکا محرم ٢٠١۶

برای چهارمین سال پیاپی شیعیان شهر “دیربورن” واقع در ایالت میشیگان ایالات متحده آمریکا، به برپایی دسته عزای باشکوهی پرداختند.

این برنامه که به همت انجمن شیعی «پروژه عاشورا» برنامه ریزی و اجرا می شود، از سال ۲۰۰۴ میلادی و در ایام اربعین سید و سالار شهیدان آغاز و سپس گسترش داده شد و علاوه بر دسته عزا در روز اربعین، دسته عزایی نیز در دهه نخست ماه محرم در خیابان ها به راه می افتد.

عزاداران و سخنرانان در این راهپیمایی عظیم که هزاران تن از شیعیان این شهر و شهرهای اطراف در آن شرکت داشتند، پیام خود را مبارزه با ستمگران مدرن حال حاضر و نیز مبارزه با افکار و عقاید افراطی گروه تروریستی تکفیری داعش و دیگر گروه های تروریستی اعلام کردند.

«حسین برو» جوان ۳۳ ساله اهل دیربورن یکی از شرکت کنندگان در این دسته عزا بود که بنری با این محتوا در دست داشت: «امام حسین قیام کرد تا در مقابل ظلم و بی عدالتی بایستد، وی قیام کرد تا از مظلومین و ضعفاء دستگیری کند و صلح و عدل را گسترش دهد.»

این جوان شیعه آمریکایی در گفتگو با رسانه ها اظهار داشت: ما در اینجا جمع شده ایم تا از امام حسین (علیه السلام) و هدف ایشان در قیام عاشورا یاد کنیم. حضرت سیدالشهداء اختصاص به شیعیان ندارد بلکه امام حسین (علیه السلام) اسوه بی نظیری است برای تمام کسانی که به دنبال آزادی و انسانیت می‌باشد.

وی در ادامه افزود: پیام اسلام صلح و دوستی است و گروه های تروریستی همچون داعش از نام اسلام سوء استفاده کرده و آن را به سرقت برده اند. قرآن می فرماید: اگر کسی یک نفر را به قتل برساند همانند این است که تمام بشریت را به قتل رسانده است. این نگاه اسلام است به انسانیت و جایگاه آن در جامعه و جهان.

انجمن شیعی «پروژه عاشورا» نیز با صدور بیانیه ای در این رابطه عنوان داشت: ما شیعیان قدم در جای پای حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) می گذاریم و در صدد بیان صریح و آشکار مبارزه با هر نوع ستم و ستمگری هستیم بدون آنکه جایگاه ستم پیشگان را در نظر بگیریم.

برپایی این دسته عزا با هماهنگی پلیس دیربورن و با اسکورت و حفاظت نیروهای پلیس صورت گرفت و شرکت کنندگان با خود پرچم ها و بنرهایی را به همراه داشتند که سخنانی از امام حسین (ع)، بیزاری از ظلم و ستم آل سعود، آل خلیفه، اسرائیل و داعش و نیز بیزاری و برائت از نژادپرستی، بر روی آنها نوشته شده بود.

(۳۳۵)


335
بازدیدها