توصیه‌های آیت‌الله موحدی کرمانی از تریبون نماز جمعه در مورد بازی ایران کره + فیلم

توصیه‌های آیت‌الله موحدی کرمانی از تریبون نماز جمعه در مورد بازی ایران کره

آیت الله موحدی کرمانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت:« مسأله مسابقات فوتبال، مسأله عجیبی شده. از طرفی تذکرات داده شده بنده هم در این رابطه تذکر می‌دهم. از طرفی اظهار می‌کنند که اگر آن را در ایران تعطیل کنیم توالی فاسد زیادی خواهد داشت.»

خطیب نماز جمعه تهران با گوشزد کردن توصیه های مهمی به مسئولان، از این گفتند که حالا که اجبار برای برگزاری بازی وجود دارد و می تواند برای کشور خسارت هایی ایجاد شود ، بهتر است بازی در فضایی کاملا حسینی برگزار شود:« من در این زمینه وارد نمی‌شوم اما باید بگویم که اگر قرار است شب عاشورا مسابقات فوتبال انجام بگیرد، دقت کنید که فضای مسابقه باید صد درصد عاشورایی و کربلایی باشد، در و دیوار آنجا باید سیاه پوش شود، تمام فضا سیاه پوش شود و فریاد یا حسین از میان جمعیت پیوسته بلند شود. عوض کفی که در این مسابقات زده می‌شود باید همه فریاد بزنند یاحسین.»

البته پیشتر فدراسیون فوتبال برای این بازی شعار «تکیه یکصدهزار نفری» را برگزیده و از همه هواداران خواسته شده تا با شعارهای یکصدای یا حسین ، حرمت این روز عزیز را نگه دارند. با این سخنان خطیب نماز جمعه تهران می توان امیدوار بود بازی ایران و کره به دور از حاشیه های این چند هفته و انشالله در فضایی کاملا عاشورایی برگزار شود.

(۶۹)


69
بازدیدها

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>