هدفون بی سیم؛ ویژگی نوین آیفون + فیلم

قص

هدفون بی سیم؛ ویژگی نوین آیفون

چندین هفته پیش، حذف شدن جک صوتی آیفون ٧ و آیفون ٧ پلاس در هاله‌ای از ابهام قرار داشت. اما با تصویری که اپل در مراسم رونمایی دیشب نشان داد، همه‌ی ابهامات رفع شد. در حالی که حذف جک صوتی برای برخی از افراد کاملا شگفت‌آور بود، اما این حرکت هوشمندانه‌ی اپل برای افراد آشنا به صنعت فناوری، مورد انتظار بود. اگرچه واکنش‌های مختلفی از طرف کاربران به این حرکت و اعتماد به صحت این تصمیم نشان داده خواهد شد، اما در نهایت این که جک صوتی هدفون به سرنوشت شومی دچار شد، یک حقیقت است. هر چه باشد، شرکت اپل به حذف فناوری‌هایی که کاربران با آن خوگرفته‌اند، معروف است. همان‌طور که به خاطر دارید، اپل اولین شرکتی بود که درگاه CD را از لپ‌تاپ‌ها و دکمه‌های فیزیکی را از گوشی‌های هوشمند حذف کرد. حالا هم با وجود این که جک صوتی از آیفون ۱ تا آیفون ۶ اس مورد استفاده قرار گرفته بود، اپل تصمیم به حذف آن در آیفون ۷ گرفته است.

ممکن است به خاطر وجود لوازم جانبی فراوان اپل، حرکت این شرکت به سمت فناوری شارژینگ اختصاصی باعث شگفتی نباشد؛ اما تغییر هدفون سیمی با مدل بی‌سیم آن شدیدا باعث شگفتی کاربران خواهد شد. ایرپاد جدید و کاملا بی‌سیم اپل با استفاده از فناوری بلوتوث به آیفون متصل شده و تجربه‌ی گوش دادن به موسیقی را به صورت بی‌سیم فراهم می‌کند. اپل به فکر کاربران علاقه‌مند به فناوری سنتی هم بوده است؛ به طوری که یک کابل مبدل لایتنینگ به جک صوتی برای این افراد در نظر گرفته است.

با این کار، اپل خیال کاربرانی که از هدفون‌های کابلی گران قیمت که دارای جک صوتی ۳.۵ میلی متری است استفاده می‌کنند، آسوده کرده است. شرکت اپل همراه با هر یک از آیفون‌های جدید، آداپتور لایتنینگ به جک صوتی را هم ارائه می‌دهد. اگر چه این کار ایده‌ی خوبی به نظر نمی‌رسد، اما در مراحل آغازین گذار به فناوری صوتی جدید، قابل قبول است. با این اوصاف، اگر قصد شارژ کردن گوشی هوشمند اپل را داشته باشید، باید از گوش کردن به موسیقی با استفاده از ایرپاد لایتنینگ صرف نظر کنید.

درنهایت باید اظهار کنیم که حرکت به سمت هدفون‌های بی‌سیم دو مورد را هدف قرار داده است: فناوری اتصال و کیفیت صدا.

(۲۶۵)