گوشی هوشمند هواوی نوا ۴ معرفی شد | فیلم

گوشی هوشمند هواوی نوا ۴ (Huawei Nova 4) به عنوان جدیدترین گوشی سری nova از لحاظ طراحی دارای ارزش‌هایی است که کمتر گوشی میان رده‌ای از آن بهره می‌برد. این گوشی اولین گوشی میان رده‌ای است که از دوربین سلفی داخل نمایشگر استفاده می‌کند. این فناوری یک قدم از فناوری تعبیه ناچ در گوشی‌ها جلوتر است، چرا که فضای کار بیشتری را در نمایشگر در اختیار کاربران قرار می‌دهد. اساسا این نحوه طراحی گوشی از لحاظ فنی پیچیدگی‌هایی دارد که دانستن آن‌ها می‌تواند ارزش واقعی این تکنولوژی طراحی را برای کاربران مشخص نماید.

نمایشگر حفره‌دار یا اصلاحا پانج مانیتور که برای نخستین بار در سری Nova هواوی معرفی شد، نسل جدیدی از نمایشگرهای تمام صفحه هواوی است. در این صفحه نمایش از فناوری نمایشگر پیشرفته‌ای استفاده شده تا چشم‌اندازی جدید ارائه کند و بتواند استانداردی طلایی برای نمایشگرهای بدون حاشیه باشد. توسعه این فناوری در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و پتنت‌های مربوط به آن در اواخر همان سال ثبت شد.

بر خلاف طراحی‌های بحث‌برانگیز دیگر که دوربین در وسط لبه بالایی نمایشگر جا می‌گیرد، دوربین سلفی هواوی نوا ۴ در بالا و گوشه سمت چپ نمایشگر قرار گرفته که انتخاب این قسمت آگاهانه و در راستای طراحی گوشی بوده است. در زمینه نمایشگرهای بدون حاشیه، تفسیرهای مختلفی از زیبایی وجود دارد؛ اما گوشی هوشمند برای این که زیبا باشد، لازم نیست متقارن باشد. جامعه هدف هواوی نوا ۴ هم گروهی است که با مد روز جلو می‌رود و برای تجربه فناوری‌های جدید نمی‌تواند صبر کند.

(۲۱۰)