گوشی کت اس ۶۱ با مقاومت فوق‌العاده و دوربین حرارتی بهتر معرفی شد | فیلم

مدیران ازندگان از گوشی کت اس ۶۱ که در دسته محصولات مقاوم قرار می‌گیرد، بیشتر به عنوان یک ابزار یاد می‌کنند تا یک تلفن همراه! اما این موضوع تا چه اندازه سبب تمایز محصول جدید این شرکت با سایر گوشی های بازار می‌شود؟

کت اس ۶۱ به دوربین تصویربرداری ارتقایافته FLIR تجهیز شده تا علاوه بر افزایش محدوده درجه حرارتی آن -از منفی ۲۰ درجه تا ۴۰۰ درجه سلسیوس (منفی ۴ درجه تا منفی ۷۵۲ درجه فارنهایت)- شاهد افزایش وضوح، از VGA به HD نیز باشیم. اپلیکیشن به‌روزرشده “MyFlir” هم به کاربران اجازه می‌دهد ویدیوهای حرارتی را به صورت زنده پخش کرده و یا در صورت نیاز، از انجمن مربوطه کمک بگیرند.

در کنار دوربین بهتر، سازندگان حالا از یک ابزار اندازه‌گیری فاصله که از سیستم لیزری بهره می‌برد هم استفاده کرده‌اند. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا حداکثر فاصله ۱۰ متری (۳۳ فوتی) را به صورت نقطه به نقطه، اندازه گرفته و مساحت یک بخش را محاسبه کنند. به علاوه، این ابزار قادر به ذخیره تمام اطلاعات خواهد بود تا کاربران بتوانند در آینده هم اندازه‌گیری‌های اضافی را روی آن انجام دهند.

یکی دیگر از قابلیت های گوشی کت اس ۶۱ که در کمتر تلفن هوشمندی می‌توان آن را پیدا کرد، سنسور تشخیص کیفیت هوای محیط داخلی از شرکت Sensirion است. این سنسور، وجود ترکیبات آلی فرار همچون رنگ‌ها، حلال‌ها، محصولات پاک‌کننده و بیشتر را ردیابی کرده و در صورت شناسایی محیطی ناسالم، به شما اخطار می‌دهد.

در رابطه با مشخصات فنی، سازندگان از نمایشگری ۵٫۲ اینچی و فول اچ دی همراه با پوشش محافظ گوریلا گلس ۵ بهره برده‌اند که ضمن مقاومت بالا، برای استفاده در نور مستقیم بهینه شده است و از آن می‌توان با انگشتان خیس یا دستکش نیز استفاده کرد. برای تصاویر معمولی، دوربینی ۱۶ مگاپیکسلی با توانایی ضبط ویدیوهای ۴K در بخش پشتی و دوربینی ۸ مگاپیکسلی در بخش جلویی در خدمت کاربران خواهد بود.

(۲۵۱)