عملکرد فیس آیدی در جریان معرفی آیفون ۱۰ با مشکل مواجه نشد بلکه خطا امنیتی بود | فیلم

سه‌شنبه شب و در جریان رویداد رونمایی اپل از آیفون‌های جدید، هنگامی‌که کریگ فدریگی، مدیر ارشد واحد نرم‌افزار اپل درصدد نمایش کارکرد فیس‌آی‌دی بود، ظاهرا این قابلیت در شناسایی چهره‌ی وی دچار خطا شد و این مسئله تردید‌هایی در خصوص دقت و اتکاپذیری را‌هکار امنیتی جدید آیفون به‌وجود آورد.

دیوید پوگ در این خصوص می‌گوید:

سرانجام شب گذشته توانستم با اپل ارتباط برقرار کنم. آن‌ها پس از بررسی فایل‌های لاگ نسخه‌ی دموی آیفون ۱۰، اکنون دقیقا می‌دانند چه عاملی باعث بروز مشکل شده؛ ظاهرا اولین حدس من در این خصوص اشتباه بوده است. یکی از سخن‌گویان اپل می‌گوید: «افرادی که گوشی را تا صحنه حمل کرده‌اند، متوجه تلاش فیس‌آی‌دی برای شناسایی چهره‌ی آن‌ها نشده‌اند. پس از آنکه پروسه‌ی شناسایی چهره‌ی آن‌ها با خطا مواجه شده است (چرا که این افراد فدریگی نبوده‌اند)، آیفون به‌همان صورتی که طراحی شده، عمل کرده و درخواست وارد کردن رمز عبور فدریگی را داده است.»، در حقیقت فیس‌آی‌دی وظیفه‌ی خود را به‌درستی انجام داده است.

بر اساس اسناد توسعه‌دهندگان، درحالی‌که تاچ‌آی‌دی امکان پنج‌بار تلاش برای شناسایی اثر انگشت پیش از قفل‌ کردن گوشی و درخواست رمز عبور، در اختیار کاربر قرار می‌دهد، فیس‌آی‌دی تنها دو بار این اجازه را می‌دهد و پس از آن با قفل‌ کردن آیفون، از کاربر می‌خواهد برای دسترسی به گوشی، رمز عبور را وارد کند.

 

اگرچه با توجه به محدودیت دو بار برای شناسایی چهره، گمانه‌زنی‌هایی در خصوص تعداد دفعاتی وجود دارد که فدریگی درصدد باز کردن قفل آیفون ۱۰ با فیس‌‌آی‌دی بوده است؛ اما توضیحات اپل منطقی به‌ نظر می‌رسند، چرا که در جریان رویداد اپل، قفل آیفون ۱۰ دوم بدون هیچ مشکلی با فیس‌آی‌دی باز شد.

(۸۰)


80
بازدیدها

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>