پرداخت خسارت به ۱۱۶ فوتی زائران اربعین حسینی | فیلم

معاون اجرایی بیمه سامان گفت: طبق آمار در سفر اربعین ۱۱۶ فوتی داشتیم که از این تعداد ۱۰۳ فوتی در داخل عراق و ۱۳ فوتی در مرزها بود.

عطایی، در خصوص آخرین اقدامات و گزارشات صنعت بیمه به زائران اربعین حسینی گفت: طبق آخرین آمار سه میلیون و ۳۷۷ هزار نفر زائر داشتیم که از این تعداد حدود سه میلیون نفر به طور قطع ثبت نام خود را در سامانه سماح تکمیل و حق بیمه خود را پرداخت کردند.

وی تاکید کرد: همکاران ما در بیمه سامان با حداق ۴۳۰ پرسنل طی این سفر به صورت شبانه روزی در مرزهای شش گانه مشغول پاسخگویی و ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی بودند.

عطایی ادامه داد: طبق آمار در سفر اربعین ۱۱۶ فوتی داشتیم که از این تعداد ۱۰۳ فوتی در داخل عراق و ۱۳ فوتی در مرزها بود .که از این تعداد ۳۷ مورد در اثر حادثه فوت کردند و ۷۹ نفر فوت عادی داشتیم. بنابراین طبق قراردادی که با بیمه سامان داشتند از ۳۰۰میلیون تومان تا حداقل ۵۰ میلیون تومان خسارت به خانواده متوفی داده خواهد شد.

وی افزود: ۳۰ مورد از این فوتی ها ناشی از کارافتادگی و یاحوادث است که بیمه سامان آمادگی پرداخت خسارت به این بیمه شده ها را دارد.

عطایی تصریح کرد: در طول این مدت هزارو ۱۰۸ بستری داشتیم که ۸۲۵ مورد در عراق و ۲۸۳ مورد بستری در داخل کشور و ۸۹۸ اعزام بیمار با آمبولانس داخل عراق به سمت مرز برای بیمارانی داشتیم که دچار حادثه شدند و باید به داخل کشور منتقل می شدند تا در داخل کشور امراض آنها پیگیری شود که بیمه سامان توانست خدمات خوبی به آنها نیز ارائه دهد.

وی ادامه داد:۳هزار و ۸۶۱ بیمار سرپایی در داخل عراق داشتیم که در این مورد هم خدمات مناسبی ارائه دادیم البته این خدمات منهای آماری است که زائران هلال احمر انجام دادند. همچنین به پایگاههای درمانی ۳۵۰۰ نفر مراجعه کردند که از این تعداد ۲۵۰۰ در عراق و ۱۰۰۰ نفر در مرزها بوده است که همکاران ما اقدامات لازم را به آنها دادند.

معاون اجرایی بیمه سامان این را هم گفت: انتقال اجسادی که در داخل عراق یا سر مرز فوت کرده بودند که از طریق خدمات بیمه سامان به سردخانه های مجهز انتقال و در حداقل زمان به شهر محل سکونت متوفی اجساد انتقال داده شد.

امیدواریم این حرکت بیمه سامان در حد وظیفه توانسته باشد آرامش را به خانواده زائران بدهد.

(۰)