افزایش حقوق کارمندان و بازنشسته‌ها هنوز نهایی نشده است | فیلم

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: افزایش حقوق کارمندان و بازنشسته‌ها هنوز در دولت نهایی نشده است.

مسعود میرکاظمی گفت: جلسات بررسی افزایش حقوق کارمندان و بازنشسته‌ها در حال برگزاری است تا منابع مالی برای اجرای آن تامین شود. پس از نهایی شدن این موضوع، مصوبه دولت به مجلس یا شورای اقتصادی سران قوا فرستاده می‌شود تا به قانون تبدیل شود.

آقای میرکاظمی امروز در گفت‌وگو با رسانه‌ها «از برنامه ریزی و بررسی افزایش ۱۰ درصدی مجدد حقوق کارمندان و بازنشستگان دولت» در نیمه دوم سال خبر داد. او اضافه کرد که این اقدام با تأمین منابع ۴۰ تا ۵۰ هزار میلیارد تومانی انجام می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: «در لایحه‌ای که دولت پیش از این به مجلس ارسال کرده، علاوه ترمیم حقوق، خواسته دولت اجازه پیدا کند در صورت نیاز، حقوق‌ها را ترمیم کند. اگر این لایحه به تصویب برسد، دیگر نیازی به لایحه ترمیم حقوق نخواهد بود و متوسط افزایش حقوق‌های در نظر گرفته شده ۱۰ درصد است.»

بر اساس آماری که مسعود میرکاظمی داد، افزایش حقوق‌ها ماهانه ۷ هزار میلیارد تومان برای دولت بار مالی دارد. او توضیح داد که اگر افزایش حقوق‌ها برای ۶ ماه در نظر گرفته شود، حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان و اگر برای ۷ ماه باشد، بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان منابع مالی می‌خواهد.

(۰)