سالن های دستگاه های دولتی رایگان برای جشن ازدواج‌ جوانان | فیلم

دستگاه‌های دولتی امکانات خود از قبیل تالار‌ها و سالن‌ها و باشگاه ها را به طور رایگان برای برگزاری جشن ازدواج در اختیار زوج‌های جوان قرار می دهند.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ارتباط تلفنی با بخش خبری ۲۱ گفت: در جلسه شورای عالی جوانان، به بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج مهلت ۱۵ روزه داده شد و زمان انتظار نباید بیش از ۱۵ روز طول بکشد. این گزارش می افزاید آقای یامین پور تصریح کرد: پیش از این دستورالعملی وجود داشت که بانک‌ها موظف بودند بعد از تکمیل مدارک ظرف ۱۰ روز وام را به حساب متقاضیان واریز کنند لکن بر اساس گزارش‌های رسیده، بیشتر اعتراضات و شکایت‌ها از طرف متقاضیان جوان این بود که از زمان ثبت نام در سامانه و درخواست وام مهلت نامعینی سپری می‌شد که تقاضای آنها به شعب ارجاع داده شود، گاهی تا سه ماه یا چهار ماه طول می‌کشید و این نامعین بودن زمان آزاردهنده بود، ما این گزارش‌ها را امروز در شورای عالی جوانان ارائه کردیم و با نظر ریاست جمهور و گزارشی که رئیس بانک مرکزی ارائه دادند مصوب کردیم که زمان انتظار باید بیش از ۱۵ روز طول نکشد، بعد از ابلاغ مصوبات، بانک مرکزی به بانک‌ها ابلاغ خواهد کرد که بعد از ارجاع به شعب، سایر مراحل طبق قانون طی شود.

آقای یامین پور در خصوص دیگر مصوبات جلسه شورای عالی جوانان گفت: یکی از مهمترین مصوبات امروز، تصویب آیین نامه‌ای بود که به موجب آن دستگاه‌های دولتی و نهاد‌های عمومی و دستگاه‌های وابسته به آنها موظف می‌شوند که ظرفیت‌ها و امکانات خود را از قبیل تالار‌ها و سالن‌ها و باشگاه ها، اردوگاه‌ها و امثال اینها به طور رایگان برای برگزاری جشن ازدواج در اختیار زوج‌های جوان قرار دهند. این آیین نامه از طریق کمیته‌های سامان ازدواج که به زودی کامل خواهد شد در سراسر کشور تقاضا‌ها را از بین متقاضیان و زوج‌های جوان جمع آوری خواهد کرد؛ چون اجاره سالن و تالار برای برگزاری جشن عروسی هزینه بالایی دارد، این امکانات رفاهی دولت به طور رایگان بدون اخذ کرایه و اجاره در اختیار زوج‌های جوان قرار خواهد گرفت. خود کمیته‌های سامان ازدواج هم بر اساس مصوبه امروز به طور سراسری در سراسر کشور راه اندازی خواهد شد.

(۰)