رشد ۱۸ درصدی جهانی کرونا ویروس در ابتدای این هفته | فیلم

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران از افزایش ۱۸ درصدی آمار عمومی کرونا در جهان خبر داد.

“علیرضا زالی” با اعلام اینکه آمار عمومی ابتلا به کرونا در ابتدای این هفته نسبت به هفته قبل در مجموع ۱۸ درصد افزایش داشته است، گفت: رشد جهانی کرونا به گونه‌ای است که در منطقه مدیترانه شرقی که ایران را هم شامل می‌شود، بالاترین میزان رشد یعنی ۴۶ درصد را تجربه کرده است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران این آمار را در آسیای شرقی حدود ۳۲ درصد اعلام کرد و افزود: در اروپا شمار مبتلایان کرونا ۳۱ درصد و در آمریکا ۱۴ درصد افزایش داشته است.

“علیرضا زالی” با بیان اینکه این رشد جهانی تعداد مبتلایان به کرونا نشان می‌دهد که با موج جدیدی از بیماری مواجه هستیم ، گفت: در هفته گذشته میزان مراجعه بیماران سرپایی کرونا که نخستین تغییر در فرایند بیماریابی است، حدود ۱۳ و نیم درصد در تهران رشد داشته است.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران هشدار داد وقتی نخستین شاخص رشد کند، ۳ تا ۴ هفته بعد شمار مراجعان بیمارستانی نیز تغییر خواهد کرد.

“علیرضا زالی” کاهش شهر‌های آبی و افزایش شهر‌های زرد را نمادی از بروز و افزایش امواج جدید کرونا دانست و به هموطنان توصیه کرد در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و استفاده از ماسک فرایند چرخه واکسیناسیون را هم تکمیل کنند.

(۰)