ضرورت آمادگی مردم برای تزریق واکسن | فیلم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به این سوال که اگر همین امروز آمار مقایسه‌ای ایران و دیگر کشور‌های دنیا وجود داشته باشد سوال این است که در ایران چه اتفاقی افتاده که امر‌وز آمار فوتی‌های کرونا صفر شده است،

گفت: ویروس کرونا در دنیا از بین نمی‌رود و ادامه دارد مثل آنفولانزا؛ مردم بدانند که کرونا با ما خواهد بود و نباید خیالمان خیلی راحت باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه همه‌گیری‌ها همواره یک شکل پاندمی و فردی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: تاکید ما برای تزریق واکسن از این جهت است که در حال حاضر مهمترین عامل جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا تزریق واکسن است.

دکتر عین اللهی اضافه کرد: واکسن می‌تواند یک ویروس کشته، ضعیف شده و یا یک پروتئین نوترکیب باشد که سیستم ایمنی بدن را قوی می‌کند بنابراین خواهش ما از مردم این است که واکسن‌های کرونا را به موقع تزریق کنند.

وی یادآور شد: در حال حاضر برخی از مردم که دارای بیماری‌های زمینه‌ای هستند در برخی از فصل‌ها و شروع فصل سرما واکسن آنفولانزا تزریق می‌کنند و ما معتقدیم که در مورد کرونا نیز همین اتفاق خواهد افتاد. البته دولت نیز در این زمینه کمک خواهد کرد.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: مردم باید همواره این آمادگی را داشته باشند که واکسن‌های کرونا را تزریق کنند تا سیستم ایمنی خود را بالا ببرند بنابراین باید سعی کنیم ایمنی مردم همواره حفظ شود. به همین جهت تزریق دز سوم را به مردم توصیه کردیم هر چند هنوز به آن آماری که مدنظرمان است نرسیده‌ایم، اما همواره از مردم خواهش میکنیم دز سوم را تزریق کنند

(۰)