پیش بینی بارش پراکنده در برخی استان‌ ها | فیلم

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: تا پایان هفته به تناوب بخش‌های شمالی کشور به ویژه شمال غرب، سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز و به تدریج شمال شرق کشور با بارندگی، رگبار، رعد وبرق و وزش باد همراه است.

خانم احمدی افزود : شدت و اوج بارندگی ها در شمال غرب کشور در استان های آذربایجان غربی و شرقی به ویژه در شمال این استان هاست ، پدیده تگرگ در این مناطق دور از انتظار نیست .

بارش پراکنده در برخی استان هاوی خاطرنشان کرد، ارتفاعات زاگرس در بخش غربی کشور با بارش‌های خفیف و پراکنده همراه است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با افزایش وزش سرعت باد در بخش‌های شرقی و جنوب شرقی پدیده مهم در استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان طوفان گرد و خاک است که موجب کاهش دید و کیفیت هوا خواهد شد.

خانم احمدی افزود: با انتقال گرد و خاک به بخش‌های غربی از شمال غرب تا جنوب غرب (استان‌های کرمانشاه، کردستان، ایلام و به ویژه خوزستان) با کاهش دید همراه است.

وی گفت: با افزایش سرعت وزش باد به ویژه برای روز‌های سه شنبه و چهارشنبه در استان‌های واقع در مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران، وزش باد شدید پیش بینی شده است که در برخی مناطق با خیزش گرد و خاک خواهد بود.

احمدی افزود: با توجه به نفوذ جریانات خنک شمالی بر روی دریای خزر از امروز این مناطق کاهش نسبی دما و بارش پراکنده خواهند داشت، دریای خزر نیز مواج پیش بینی می‌شود.

منبع: صداوسیما

(۰)