کاهش ۱۴ درصدی تعداد فوتی‌ های کرونا در تهران | فیلم

استاندار تهران از کاهش ۱۴ درصدی آمار فوتی‌ها و ۱۶ درصدی بیماران سرپایی کرونا در تهران خبر داد.

آقای محسنی بندپی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای استان تهران، گفت: آمار بیماران بستری در بخش‌های عادی نیز ۱۶.۸ درصد کاهش داشته است و در حال حاضر ۶۶۴۹ بیمار بستری در تهران داریم.

وی افزود: تا امروز ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار واکسن در تهران تزریق شده است که ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر دوز اول و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر هم دوز دوم را دریافت کرده اند.

افزایش چهار مرکز شبانه‌روزی تزریق واکسن در تهران

استاندار تهران از افزایش چهار مرکز شبانه‌ روزی تزریق واکسن در تهران خبر داد و گفت: تزریق روزانه ۷۰۰ هزار دز واکسن در ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد.

انوشیروان محسنی بندپی امروز در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران افزود: نظام برخورداری شهروندان استان از خدمات پایه نسبت به همه استان‌ها پایین‌تر است و اگر در استان‌های دیگر هر ۱۰۰۰ نفر روستایی یک خانه بهداشت دارند در تهران هر ۲۰۰۰ نفر روستایی از یک خانه بهداشت برخوردار هستند، رشد جمعیت به تناسب نیاز‌ها و امکانات نیست.

وی گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تنها یک بیمارستان قلب شریعتی در شهر تهران ساخته شده، ولی الان با تلاش‌های صورت گرفته شاهد گسترش بیمارستان تجریش و مهدی کلینیک به عنوان نمونه هایی از اقدامات صورت گرفته هستیم و هیچ گونه مشکلی در تامین آن نیز نداریم.

استاندار تهران با بیان اینکه هم اکنون در شهر‌های فیروزکوه و دماوند بیش از ۷۱ درصد مردم واکسن دریافت کرده اند، افزود:کل آمار‌های ابتلای کرونایی با شیب خوبی در حال نزول است که باید آن را حفظ و سرعتش را بیشتر کنیم.

کاهش همه شاخص‌های بیماری کرونا

استاندار تهران گفت: همه شاخص‌ها اعم از بیماران سرپایی، بستری و فوتی با یک شیب خوبی در حال کاهش است که باید این روند را حفظ و این شیب را بیشتر کنیم.

آقای انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان در تهران افزود: در بحث روند بیماری در روز‌های آینده و هفته اول مهر شاهد ادامه کاهش روند بیماری خواهیم بود.

وی ادامه داد: آنچه باعث کاهش این شاخص‌ها شده در درجه نخست بحث واکسیناسیون همگانی، دوم تعطیلی یک هفته‌ای و سوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است که همین روند باید حفظ شود تا دچار موج ششم و اوج گیری دوباره بیماری ویروس کرونا نشویم.

محسنی بندپی گفت: ۲۳۴ پایگاه در استان تهران تحت مدیریت سه دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی شده و شهرداری تهران نیز اعلام آمادگی کرده است که مراکز بیشتری را تجهیز و در اختیار ما قرار دهد.
استاندار تهران افزود: همچنین تامین اجتماعی نیز ۱۰ مرکز راه اندازی خواهد کرد که با این راه اندازی ۵۰ ایستگاه به مراکز واکسیناسیون ما افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه خدمات غیر اورژانسی باید به سمت واکسیناسیون سوق داده شود، گفت: در بحث واکسیناسیون دانش آموزان و بازگشایی مدارس نیز آخرین تصمیم گیری را ستاد ملی کرونا اعلام خواهد کرد، اما قبل از آن به استانداردسازی سرویس مدارس و افزایش سرانه بودجه مدارس نیاز داریم تا با اطمینان خاطر به سمت بازگشایی مدارس برویم.

مشکلی در تامین واکسن نداریم

استاندار تهران گفت: مشکلی در تامین واکسن نداریم و سه میلیون و ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار دوز واکسن ذخیره شده داریم.

انوشیروان محسنی بندپی افزود: بیش از ۴۰ تا ۵۰ میلیون دوز واکسن در ماه آینده وارد ایران خواهد شد و در شهرستان‌های استان تهران نیز اعلام کردیم از جامعه هدف ما نیز بیش از ۷۱ درصد واکسن دریافت کردند البته در شهر تهران با توجه به جمعیت ۹ تا ۱۰ میلیونی نیازمند بسیج همگانی هستیم که هم اکنون در بیمارستان‌های خصوصی تهران نیز حدود ۱۵۰ ایستگاه تزریق واکسن ایجاد شده است.

وی گفت: تکلیف قانونی همه دستگاه‌های اجرایی است که همه جانبه با دانشگاه‌های علوم پزشکی همکاری کنند و امکانات موردنیازشان را در اختیار قرار دهند.

منبع: صدا و سیما

(۰)