واکسن‌های پاستور و نورا ؛ اثربخش برای کودکان | فیلم

فرمانده ستاد عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران درباره واکسیناسیون دانش آموزان گفت: به زودی شیوه نامه‌ای از سوی وزارت بهداشت در این خصوص تدوین خواهد شد و در آستانه بازگشایی مدارس دانش آموزان نیز به زودی واکسینه خواهند شد.

دکتر علیرضا زالی در جلسه ستاد مدیریت و مقابله با ویروس کرونا استان تهران درباره آخرین آمار واکسیناسیون در تهران افزود: تا صبح امروز ۶ میلیون و ۵۲۵ هزار دُز واکسن در تهران تزریق شده است که از این تعداد ۲ میلیون و ۱۲۵ هزار نفر هر ۲ دُز واکسن را دریافت کرده اند و تا انتهای این هفته واکسیناسیون ۱۰ گروه شغلی که در برنامه واکسیناسیون قرار گرفته اند، پایان خواهد یافت.

وی گفت: واکسیناسیون استادان دانشگاه ها، معلمان و دانشجویان آغاز شده و در مراحل پایانی است و به زودی طرح واکسیناسیون دانش آموزان نیز با ابلاغ وزارت بهداشت انجام می‌شود.

زالی افزود: تزریق واکسن انستیتو پاستور در فاز سوم بالینی در هفت استان کشور در حال انجام است و تحقیقات حاکی از اثر بخشی این واکسن برای گروه‌های زیر ۱۸ سال است.

وی گفت: واکسن نورا نیز که در مجموعه بقیه الله تهران تولید شده هم برای این گروه سنی مناسب است و در میان واکسن‌های خارجی مثل سینوفارم که در سبد واکسیناسیون ما هم قرار دارد، این اثر بخشی را برای زیر ۱۸ سال دارد.

منبع: صدا و سیما

(۰)