علائم گمراه کننده کرونای دلتا | فیلم

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره): بی توجهی نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، طولانی شدن روند شیوع و خستگی افراد مهمترین دلایل ایجاد پیک جدید بود که انجام برخی اقدامات می‌توانست از وقوع آن پیشگیری کند.

صادق نیت در ادامه، به مقایسه پیک پنجم کرونا با پیک‌های قبلی پرداخت و در تشریح تفاوت علائم ویروس دلتا در این پیک با سایر گونه‌های کرونا افزود: یکی از علامت های این ویروس به سرماخوردگی شبیه است و علامت دیگر نیز با مسمومیت های گوارشی اشتباه گرفته می‌شود.

او علائم ویروس دلتا را بسیار گمراه کننده دانست و گفت: در این پیک بیشتر، جوانان و نوجوانان به بیماری مبتلا شده و ابتلا‌ها بیشتر به صورت خانوادگی است.

در ادامه دکتر چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرد: با افزایش تعداد مبتلایان مواجه هستیم، در شبانه روز گذشته از ۳۵۰۰ تست انجام شده، بیش از ۱۵۰۰ تست مثبت بود، اما نسبت فوتی‌ها در مقایسه با پیک‌های قبلی کاهش چشمگیری پیدا کرده است.

حمیدرضا رشیدی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در ادامه با اعلام اسامی ۴ شهرستان استان کرمان به عنوان شهرستان‌های بحرانی استان گفت: شهر‌های شرقی استان شامل بم، جیرفت، کهنوج و مرکز استان بحرانی شده اند و شدت واگیری آن دو نیم تا سه برابر ویروس‌های قبلی است.

او تصریح کرد: مردم باید شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت و توجه بیشتری به این مسئله کنند.

دکتر سیدعباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه بیش از ۲ هزار بیمار بستری در سطح استان داریم افزود: این در حالی است که هیچ گونه بهبودی در رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی شاهد نیستیم.

او ادامه داد: متاسفانه هنوز شاهد برگزاری مراسم‌های عروسی و تجمعات هستیم.

(۰)