پیک پنجم با هیچ یک از پیک های قبلی قابل مقایسه نیست | فیلم

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) معتقد است: پیک پنجم شیوع کرونا در مقایسه با چهار پیک قبل بسیار حادتر، اما تعداد فوتی های آن کمتر شده است.

دکتر خسرو صادق‌نیت در خصوص دلایل ایجاد پیک پنجم کرونا در کشور گفت: پس از شیوع ویروس دلتا در استان‌های جنوبی و پس از آن انتقال این ویروس به سایر مناطق کشور و به ویژه استان تهران و شهر‌های اطراف آن، وقوعِ این موج، پیش بینی می‌شد.

او با بیان اینکه از یکی دو هفته اخیر با پیک شدید این بیماری مواجه هستیم، تاکید کرد: پیک پنجم از نظر شدت با هیچ یک از پیک‌های قبلی قابل مقایسه نیست.

رئیس مجتمع بیمارستانی امام خمینی (ره) شدت ابتلای ویروس دلتا در مقایسه با ۴ پیک قبلی را بسیار بالاتر ارزیابی و خاطرنشان کرد: در این پیک، شدت و میزان ابتلا بسیار شدید بوده و به سرعت بیمار را به بد حالی و بستری می‌رساند.

او ادامه داد: بی توجهی نسبت به رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، طولانی شدن روند شیوع و خستگی افراد مهمترین دلایل ایجاد پیک جدید بود که انجام برخی اقدامات می‌توانست از وقوع آن پیشگیری کند.

صادق نیت در ادامه، به مقایسه پیک پنجم کرونا با پیک‌های قبلی پرداخت و در تشریح تفاوت علائم ویروس دلتا در این پیک با سایر گونه‌های کرونا افزود: یکی از علامت های این ویروس به سرماخوردگی شبیه است و علامت دیگر نیز با مسمومیت های گوارشی اشتباه گرفته می‌شود.

منبع: شبکه خبر

(۰)