ناپایداری هوا در بخش‌ های شمالی و جنوبی | فیلم

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: در بخش‌های شمالی و جنوبی ناپایداری هوا را در پیش داریم و در بقیه مناطق کشور گرما همچنان ادامه دارد.

آقای محمد اصغری افزود: امروز و فردا در آذربایجان شرقی و غربی به ویژه در بخش‌های شمالی و ارتفاعات زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان و بخش‌هایی از شمال شرقی کشور و سواحل دریای خزر باید منتظر وقوع بارش در ساعات بعداز ظهر باشیم.

وی گفت: البته امروز و فردا و پس فردا در سواحل دریای خزر افزایش دما رخ می‌دهد، اما از روز سه شنبه باید منتظر کاهش دما باشیم.

کارشناس هواشناسی افزود: از سه شنبه تا پایان هفته دریای خزر مواج و متلاطم است و بارش‌ها نیز بیشتر روی سواحل جنوب شرق کشور متمرکز می‌شود.

اصغری گفت: همچنان طی روز‌های آتی در جنوب سیستان و بلوچستان به ویژه در بخش‌های مرکزی و همچنین ارتفاعات هرمزگان، بخش‌های جنوب شرق استان کرمان باید منتظر وقوع ناپایداری به شکل رگبار و رعد و برق باشیم.

وی افزود: از یکشنبه تا سه شنبه شدت رگبار‌ها در جنوب شرق قابل توجه است و احتمالا امروز در این زمینه هشدار صادر خواهیم کرد چرا که احتمال روان آب وجود دارد.

کارشناس هواشناسی ادامه داد: طی چند روز آتی در شرق کشور به ویژه شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و شرق استان کرمان وزش باد در حد خیزش گرد و خاک خواهد بود.

وی گفت: تداوم گرما را برای جنوب غرب کشور پیش رو خواهیم داشت و در خوزستان میزان سرعت وزش باد به حد خیزش گرد و خاک خواهد رسید که در شمال و شرق استان اصفهان و برخی مناطق قم نیز وزش باد قابل توجه خواهد بود.

اصغری افزود: آب‌های جنوبی کشور و تنگه هرمز در روز‌های آتی متلاطم خواهد بود و در سواحل دریای عمان ارتفاع موج می‌تواند قابل توجه باشد.

منبع: صدا و سیما

(۰)