روند کلی شیوع کرونا در کشور نزولی است | فیلم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: با وجود روند نزولی ویروس کرونا در کل کشور رعایت شیوه نامه های بهداشتی باید به طور جد اجرا شود.

آقای رئیسی افزود: امروز جلسه ستاد ملی کرونا با حضور رئیس جمهور و همه اعضا برگزار شد و در ابتدای جلسه مروری بر روند بیماری در دنیا شکل گرفت.

وی گفت: با توجه به این که ویروس کرونا ویروسی است که خود را تغییر می دهد هم اکنون در دنیا، کشور هندوستان بالاترین تعداد مبتلایان به این ویروس و میزان مرگ و میر بالایی دارد و در کشورهای جنوب شرقی آسیا میزان ابتلا به این ویروس رو به افزایش است، در کشورهای همسایه شرقی و غربی ما هم وضعیت ابتلا به این ویروس رو به افزایش است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان این که ویروس جدید با نام ویروس دلتا یا همان ویروس هندی در جهان در حال تاخت و تاز است، افزود: با توجه به این که واکسیناسیون در بسیاری از کشورها شکل گرفته اما در مقابل این ویروس در امان نیستند و همچنان میزان ابتلا به این ویروس در حال افزایش است و به طور قطع تزریق واکسن در کاهش میزان بستری و کاهش مرگ و میر می تواند مؤثر باشد.

آقای رئیسی گفت: خوشبختانه این ویروس واکسن پذیر است و این خبر خوشی است که می توانیم اعلام کنیم زیرا افرادی که در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند و یا سالمندان، با تزریق این واکسن امید به ادامه زندگی برای آنها بیشتر می شود.

(۰)