تامین محموله میلیونی واکسن های کرونا تا پایان هفته | فیلم

رییس سازمان غذا و دارو گفت: به زودی یک محموله چند میلیونی واکسن کرونا وارد کشور می شود و از طرفی واکسن های تولید داخل هم تا آخر هفته مجوز مصرف عموم دریافت می کنند.

دکتر شانه ساز در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه با شورای عالی مناطق آزاد تجاری افزود: در طول این هفته نخستین محموله میلیونی واکسن های داخلی با نظارت مستقیم وزیر بهداشت و سازمان غذا و دارو مجوزهای لازم را دریافت می کنند و برای مصرف عموم در اختیار معاونت بهداشت قرار می گیرند.

وی گفت: برای تزریق دُز دوم واکسن سالمندان نیازی نیست حتما همان برند دُز اول تزریق شود و تنها درمورد واکسن روسی این الزام وجود دارد، در سایر کشورها هم این اتفاق افتاده است و از برندهای دیگر برای دُز دوم استفاده کرده اند.

رییس سازمان غذا و دارو افزود: تا جایی که بتوانیم به واردات واکسن کرونا ادامه می دهیم اما نمونه های داخلی هم در دستور کار قرار دارد و می توانیم براساس دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت از واکسن های داخلی برای دُز دوم استفاده کنیم.
وی همچنین از تولید مشترک واکسن کرونا با کشور روسیه خبر داد و گفت: تا تیر ماه تولید مشترک واکسن روسی از طریق بخش خصوصی در داخل کشور آغاز می شود و ما این واکسن را به صورت تولید داخلی عرضه خواهیم کرد.

(۰)