واکسیناسیون بالای ۶۵ ساله ها از هفته آینده | فیلم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه میزان تزریق واکسن را در کشور ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار دُز اعلام کرد و افزود: تا پایان این هفته واکسیناسیون ۷۰ سال به بالا انجام می‌شود و با تامین واکسن از هفته آینده گروه سنی ۶۵ ساله‌ها برای واکسیناسیون فراخوانده می‌شوند.

دکتر رئیسی ادامه داد: ۸۷۸ مرکز و پایگاه تجمیعی واکسیناسیون و ۱۹ پایگاه واکسیناسیون خودرویی در کشور راه افتاده است و به زودی در همه استان‌ها پایگاه واکسیناسیون خودرویی خواهیم داشت. ۲۹۰۰ تیم وا کسیناتور هم در کشور مجهز شده اند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: ظرفیت تزریق وا کسن به روزی ۳۰۰ هزار واکسن رسیده است البته فعلا در عمل به این ظرفیت نرسیده ایم و رکورد واکسیناسیون۲۰۰ هزار دوز واکسن در روز بوده است و به شرط تامین واکسن این عدد می تواند افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: امیدواریم تا پایان خرداد واکسیناسیون افراد سالمند تمام شود و از تیر ماه واکسیناسیون بیماران خاص مانند بیماران دیالیزی، افراد مبتلا به سرطان، هموفیلی ها، بیماران تالاسمی و پیوند عضو را واکسن بزنیم. با واکسینه کردن این افراد تا حدی اطمینان حاصل می شود چون این افراد بیشتر در معرض خطر است.

 

(۰)