اکثر استان ها روند نزولی کرونا را طی می کنند | فیلم

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: اکثر استان‌ها روند نزولی کرونا را طی می‌کنند، اما برخی مناطق جنوبی کشور به مراقبت بیشتری نیاز دارد. منع سفر از ۱۲ تا ۱۷ خرداد اجرا می‌شود.

دکتر علیرضا رئیسی پس از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهور برگزار شد، با اشاره به روند نزولی کرونا در اکثر استان ها، افزود: سفر بین استانی از ۱۲ ظهر روز چهارشنبه تا ۱۲ ظهر روز دوشنبه ۱۷ خرداد ممنوع است و جرائم یک میلیون تومانی برای شهر‌های قرمز و ۵۰۰ هزار توامنی برای شهر‌های نارنجی و زرد برقرار است. وی گفت: بر اساس مصوبه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا، تردد بین استانی در شهر‌های قرمز با جریمه یک میلیون تومانی و در شهر‌ها و مناطق نارنجی و زرد با جریمه ۵۰۰ هزار تومانی مواجه می‌شود.

دکتر رئیسی ادامه داد: امیدواریم مردم در این روز‌های سخت همچنان همکاری کنند و با سفر کمتر و تردد کمتر بین استانی در کنترل همه گیری موثر باشند و مطمئن هستیم که مردم مثل همیشه همکاری و حمایت خواهند داشت.

رئیسی گفت: اکنون استانهای بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و حتی کرمانشاه در برخی شهرهایشان با افزایش موارد ابتلا مواجه هستند و باید هوشیار باشند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: شهرهای دیر و کنگان در بوشهر، چابهار در سیستان و بلوچستان، جیرفت، سیرجان، شهر بابک در استان کرمان، سر پل ذهاب در استان کرمانشاه، بندرعباس، جاسک، بندر خمیر، رودان، قشم و میناب در استان هرمزگان ۱۳ شهری هستند که وضعیت آنها از نارنجی فراتر رفته و به قرمز تبدیل شده است و باید از شهرها بیشتر مراقبت کنیم. ولی روند کلی بیماری در کشور نزولی است.

دکتر رئیسی گفت: عملیات واکسیناسیون در ۸۷۸ مرکز، ۱۹ پایگاه خودرویی و با همکاری ۲۹۰۰ گروه واکسینه تور با ظرفیت پذیرش ۳۰۰ هزار نفر انجام می‌شود که در صورت تامین واکسن این ظرفیت قابل افزایش است.

(۰)