معاون کل وزارت بهداشت: وارد موج چهارم کرونا شده ‌ایم | فیلم

معاون کل وزیر بهداشت تاکید کرد قطعا وارد موج چهارم کرونا شده ایم و همه آمار‌های مراجعه، بستری و فوتی‌ها در هفته‌های آتی صعودی خواهد بود.

آقای دکتر ایرج حریرچی در برنامه زنده تلویزیونی ، افزود: ما به طور قطع وارد موج چهارم کرونا شدیم و یکی از خبرگزاری های مهم خبر اشتباهی از من نقل کرده است در حالیکه من دیشب در مصاحبه با خبر ۲۱ بیان کردم که در چند هفته آینده روند ابتلا در بیماران سرپایی، بستری و مرگ و میر این بیماری صعودی است.

معاون کل وزیر بهداشت افزود: ولی ما با توجه به روند افزایش سرپایی و روند بستری پیش بینی می کنیم که تا دو یا سه و یا چهارهفته آینده وضعیت همین طور باشد به خصوص در مورد مرگ و میر، البته یک راه حل بیشتر ندارد و آن رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

دکتر حریرچی با بیان اینکه به طور خلاصه می توان گفت: مواجهه با دیگران به هر نحوی در دورهمی، رستوران، اداره ، تفریح، مسافرت و ورزش را باید دقت کنیم و کمتر با دیگران مواجهه شویم البته وظیفه این است که ماسک استفاده کنیم، شست و شوی مداوم دست و حفظ فاصله گذاری تا دو متر باید رعایت شود.

معاون کل وزیر بهداشت ضمن اشاره به اینکه کسانی که تاکنون رعایت کردند و به این بیماری مبتلا نشده اند بیشتر در معرض آسیب قرار دارند ، گفت: کسانی که تا حالا در خانواده ها، شهرها و گروه ها رعایت کردند و تاکنون به این بیماری مبتلا نشده اند در معرض آسیب قرار دارند چون کسانی که به دلیل رعایت نکردن به این بیماری مبتلا شدند، بستری شدند، هم اکنون یک ایمنی پیدا کردند و کسانی که تاکنون به این بیماری مبتلا نشدند باید خوب رعایت کنند و این بحث را مطرح نکنند که ۱۳ ماه رعایت کردند و دو ماه رعایت نمی کنند بلکه این امکان وجود دارد که همین الان به این ویروس مبتلا شوند، بستری شوند و همین الان فوت کنند.

منبع: صدا و سیما

(۱)