تغییر حضور کارکنان به دو سوم در تهران | فیلم

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران، وضعیت کرونایی تهران را زرد اعلام کرد و گفت: در این شرایط دو سوم کارکنان دستگاه‌ها و نهادها باید در محل کار خود حضور پیدا کنند.

علیرضا زالی افزود: دورکاری کارکنان گروه بیماران پرخطر ۱۵ گانه مانند بیماران قلبی و عروقی، دیابتی و افراد بالای ۶۰ سال همچنان ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مراسم آیینی و مذهبی مانند نماز جمعه کماکان تعطیل است و برپایی اجتماعات بیشتر از ۳۰ نفر در فضاهای سرپوشیده همچنان در شهرها با وضعیت زرد محدودیت دارد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: خروج از شهرها با وضعیت زرد مانند تهران بلامانع است ولی ورود به شهرهای نارنجی و قرمز ممنوعیت دارد.

زالی تاکید کرد: ممنوعیت تردد خودروها از ۹ شب تا چهار صبح در شهرهای با وضعیت زرد ادامه دارد و همچنین بخش های حضوری مدارس، دانشگاه و حوزه های علمیه کماکان تعطیل است.

وی یادآور شد: در شرایط زرد محدودیت های کرونایی مانند بسته بودن مشاغل گروه چهار، ورزش های سالنی و پُربرخورد کماکان ادامه پیدا می کند.

حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی اجتماعی انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا صبح امروز از تغییر وضعیت تهران و ۲۱۲ شهر دیگر به رنگ زرد خبر داد و گفت: ۶

شهرستان قرمز در کشور وجود دارد که همه آنها در استان مازندران است. شهرستان‌های آمل، ساری، نکا، رامسر، بهشهر و محمودآباد در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی اضافه کرد: ۲۳ شهر نارنجی داریم که ۱۸ شهر آن مربوط به استان مازندران است. وضعیت سه استان شمالی کشور مازندران، گلستان و گیلان نارنجی است و این سه استان در اولویت ممنوعیت قرار دارد.

(۵)