معاون سیاسی وزیر کشور: در تدارک انتخاباتی متناسب با شرایط کرونایی هستیم | فیلم

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور، با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: در انتخابات سال ۱۴۰۰ چهار انتخابات شامل انتخابات ریاست جمهوری، شورا‌ها و دو میان دوره‌ای مجلس داریم.

عرف با بیان اینکه در حال حاضر در تقویم برنامه میان دوره مجلس هستیم افزود: از اسفند ماه تقویم انتخابات ریاست جمهوری و سپس شورا‌ها و میان دوره‌ای آغاز خواهد شد.

معاون سیاسی وزارت کشور با تاکید بر اینکه وزارت کشور همه تمهیدات لازم را فراهم می‌کند بیان کرد: مهمترین مسئله‌ای که در این دوره از انتخابات به نسبت سایر دوره‌ها خواهیم داشت بحث کرونا و پروتکل‌های بهداشتی است.

عرف با اشاره به اینکه از همه تجاربی که سایر کشور‌ها در بحث انتخابات خود استفاده کردند بهره خواهیم گرفت تصریح کرد: چیزی که برای ما مهم است بحث‌های تکنیکال پروتکل‌ها است که بررسی می‌کنیم تا مردم با خیال راحت وارد صندوق‌ها شوند و انتخاب خوبی داشته باشند.

او با اشاره به اینکه با شورای نگهبان جلساتی برگزار می‌شود تا بتوانیم انتخابات را به صورت کاملا الکترونیکی برگزار کنیم خاطرنشان کرد: در حال حاضر قانونی از گذشته داریم و به دلیل اینکه طرح مجلس به قانون تبدیل نشده و ابلاغ نشده است همان طرح قدیمی مبنای کار ما است و بر این اساس در یازدهم و دوازدهم اسفندماه ستاد انتخابات با دستور رئیس جمهور و وزیر کشور آغاز به کار می‌کند و ثبت نام‌ها انجام می‌شود.

معاون سیاسی وزیر کشور یادآور شد: اگر طرح مجلس به قانون مبدل شود و در زمان لازم به ما برسد در تقویم‌مان تغییراتی اتفاق خواهد افتاد و حدود ۳ ماه جلوتر خواهیم آمد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

(۱۰۵)