عرضه واکسن آنفلوآنزا به افراد بالای ۶۵ سال با کارت ملی در داروخانه ها | فیلم

رییس سازمان غذا و دارو گفت: واکسن آنفلوآنزا در داروخانه ها با اولویت افراد بالای ۶۵ سال و افراد پرخطر مثل بیماران پیوندی، قلبی، تنفسی و مادران باردار که تزریق این واکسن برای آنها ضروریست، عرضه خواهد شد.

«محمدرضا شانه ساز» افزود: سال گذشته یک میلیون و ۶۰۰ هزار دوز واکسن آنفلوآنزا مصرف شده بود، اما امسال حدود ۱۴ میلیون دوز واکسن را پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه واکسن آنفلوآنزا در داروخانه با اولویت افراد بالای ۶۵ سال عرضه خواهد شد، تصریح کرد سالمند بالای ۶۵ سال با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی خود در داروخانه‌ها می‌توانند واکسن را دریافت کنند و در فاز بعدی سایر افراد می‌توانند برای تهیه واکسن به داروخانه‌ها مراجعه و واکسن را با ارائه کارت و کد ملی تهیه کنند.

رییس سازمان غذا و دارو همچنین خاطرنشان کرد رعایت پروتکل‌های بهداشتی نظیر فاصله‌گذاری اجتماعی، رعایت بهداشت فردی مثل ضدعفونی کردن مداوم دست‌ها و استفاده از ماسک، احتمال آلودگی به ویروس آنفلوآنزا را کاهش می دهد و بنابراین تزریق این واکسن برای همه افراد ضروری نیست.

شانه ساز تاکید کرد واکسن‌های مورد تایید سازمان غذا و دارو دارای برچسب اصالت است و واکسن‌های فاقد برچسب اصالت مورد تایید سازمان نبوده و تقلبی است.

(۵)