وزیر ارتباطات: آن ۱۲ ثانیه لعنتی باعث شد که ماهواره ظفر در مدار قرار نگیرد | فیلم

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که چرا ماهواره ظفر موفق نشد در مدار قراربگیرد؟،گفت: به خاطر ۱۲ ثانیه لعنتی.

وی افزود: ۱۲ ثانیه آخری که باید توان موتور این ماهواره بایستی افزایش پیدا می‌کرد که به آن سرعت برسد، نرسید و می‌تواند به کیفیت سوخت و یا به وزن مرحله دوم ماهواره و یا به توان موتور ربط داشته باشد ولی مشخص است که موتور اگر ۱۲ ثانیه دیگر فعالیت می‌کرد و سوخت آن کفایت می‌کرد، قطعا در مدار قرار می‌گرفت. اشکال مرحله قبل که در ماهواره پیام داشتیم برطرف شده بود و ۹۵ درصد موفق بود و امیدواریم این ۱۲ ثانیه لعنتی در دفعه بعدی رفع بشود.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود درباره برخی ادعاها درباره ایجاد اختلال در امر پرتاب ماهواره کشورمان توسط سرویس‌های جاسوسی گفت: آنها می‌توانند از رویاهایشان صحبت کنند ولی متن پیامی که دادند به صراحت عنوان نشده بود که ما در این برنامه دخالت کردیم و با بازی با واژه تلاش کردند این را القا کنند، نه، این چنین موضوعی نیست و برنامه در ماهوار‌ه‌بر سیمرغ اطلاعات ثبت شد و مشخص است که اشکال کجا بوده و ارتباطی با دخالت سرویس‌های جاسوسی در این موضوع دیده نمی‌شود و دروغ است.

(۲۱۰۸)


2,108
بازدیدها