ادامه بارش ها در نقاط مختلف کشور | فیلم

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به تشدید فعالیت بارشی در کشور تا اواسط این هفته از بارش باران در ۱۷ استان خبر داد.

صادق ضیائیان با اشاره به این که سامانه بارشی فعال در کشور کماکان تا اواسط این هفته ادامه دارد، اظهار کرد: شدت بارش ها از امروز (۴ آبان) تا فردا خواهد بود.

وی افزود: طی امروز بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق بارش تگرگ پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه طی فردا و پس فردا ۵ و ۶ آبان کاهش دما در اغلب مناطق کشور قابل ملاحظه خواهد بود، تصریح کرد: این سامانه بارشی اکثر مناطق کشور را تحت تاثیر قرار می دهد و طی امروز بارش در آذربایجان شرقی، زنجان، نیمه شرقی کردستان، کرمانشاه، ایلام، جنوب لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، اصفهان، البرز، قزوین، قم، استان تهران، خوزستان و گیلان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

وی افزود: طی فردا استان های زنجان، شرق کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، اصفهان، لرستان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، ارتفاعات شرقی البرز، خوزستان، شمال بوشهر، شمال فارس، گیلان، مازندران و گلستان تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرند و بر شدت بارش ها در این مناطق افزوده می شود.

ضیائیان با بیان این که بارش برف در ارتفاعات کشور به ویژه ارتفاعات البرز پیش بینی می شود، گفت: فعالیت این سامانه بارشی سبب اختلال در تردد شهری، مه گرفتگی و لغزندگی جاده های کوهستانی می شود. همچنین احتمال سیلابی شدن مسیل ها و بالا آمدن آب رودخانه ها وجود دارد.

(۱۴۸)