پیش بینی کاهش دما در مناطق شمالی | فیلم

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: از فردا بعدازظهر در استان های ساحلی دریای خزر کاهش دمای هوا خواهیم داشت.

سلامی افزود: هوای گرم غالب نقاط کشور را دربرگرفته و در یکی دو روز آینده نیز ماندگار خواهد بود اما در استان های ساحلی دریای خزر با شمالی شدن سوی جریانات هوا از فردا بعدازظهر شرایط برای کاهش دما در این استان ها کاملاً مهیا می شود و این کاهش دما سه شنبه و بامداد چهارشنبه در استان های گیلان، مازندران و گلستان و حتی اردبیل حس می شود.

وی گفت: رگبارهای تابستانی عمدتاً در ساعات بعدازظهر رخ می دهد و شرایط آن در بخش های شمالی و غربی استان هرمزگان، جنوب استان کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان و بخش های جنوبی و شرقی استان فارس کاملاً مهیاست و می تواند منجر به سیلابی شدن رودخانه ها شود بنابراین توصیه می کنیم از توقف در حاشیه رودخانه ها خودداری شود.

کارشناس هواشناسی افزود: وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان و بلوچستان کماکان در نوار شرقی کشور حاکم است، به ویژه جنوب خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان را تحت تأثیر قرار می دهد به طوری که سرعت وزش باد در زابل و ایرانشهر زیاد شده و به ۱۱۰ کیلومتر در ساعت نیز می رسد.

سلامی گفت: پیش بینی می کنیم با افزایش سرعت وزش باد در بخش هایی از استان های قم، مرکزی و جنوب استان تهران در ساعات بعدازظهر کیفیت هوا در این استان ها کاهش یابد .

(۱۱۳)